Як розрахувати продукти. розрахувати кількість продуктів для плову на 100 чол.

Ви запросили друзів на вечірку або влаштовуєте званий обід для товаришів по службі чоловіка і вам важливо не тільки, щоб всі пішли ситими і задоволеними, а й щоб приготована їжа не пропала дарма. Улаштовувачі банкетів та свят давно виробили алгоритм, як розрахувати кількість необхідних продуктів.
Вам знадобиться
  • Листок паперу і ручка
  • Калькулятор
  • Книга рецептів
Інструкція
1
Дізнайтеся у запрошених, які страви і напої вони віддають перевагу. Складіть меню, уникаючи делікатесів, які люблять тільки деякі з ваших гостей.
2
Оцініть, скільки людей запрошено і скільки часу триватиме ваша вечірка. Якщо ви розраховуєте подавати тільки закуски, помножте тривалість вечірки на кількість гостей і на вісім. Наприклад, до вас запрошені 20 осіб і ви припускаєте, що ваша вечірка триватиме не більше 4 годин. Значить вам знадобиться, в загальній складності, не менше 640 закусок (8х4х20). Звіряючись з меню, розділіть цю цифру на загальне число закусок, які ви плануєте подати. Припустимо, ви збираєтеся приготувати дві партії закусочних пиріжків, кошички з салатом і три види бутербродів, отже, кожного найменування вам потрібно не мене 107 штук. Тепер візьміть рецепти і помножте кількість продуктів по кожному з них так, щоб на виході у вас було 107 виробів. Складіть список необхідних продуктів, групуючи за категоріями. Так, наприклад, вершкове масло для бутербродів і пиріжків не потрібно писати п'ять разів, а слід просто скласти і отримати загальну кількість необхідного вам масла. Якщо у вас урочистий обід, то закусок знадобиться рівно в два рази менше.
3
Тепер давайте порахуємо, скільки продуктів знадобиться для гарячих страв. Розрахуйте загальну кількість м'ясних чи рибних виробів так, щоб в готовому вигляді на людину довелося від 180 до 240 грамів. Якщо ви подаєте на гаряче пасту, як основне блюдо, то її має бути 240 грам на людину, але якщо ви плануєте її як гарнір, то розраховуйте не більше 100 грам на персону. Якщо ви готуєте різотто або паелью, вважайте по 180 грам на гостя, якщо ви подаєте рис як гарнір, розраховуйте по 50 грам на порцію. Подавайте на гарнір по 120 грам овочів, 250 грам картоплі і 60 грам квасолі на персону. Для листових салатів діє норма по 30 грам на людину, без урахування соусу. Для десертів приготуйте не менше 100 грам морозива і по шматочку пирога, тістечка або торта.Повторіте ту ж процедуру, що і з закусками - орієнтуючись на розраховані вами порції, складіть список продуктів для планованих вами блюд.
4
Тепер залишилося з'ясувати, скільки літрів різних напоїв вам може знадобитися. Для безалкогольних напоїв існує норма 4 літри на 10 чоловік гостей. Алкогольні напої розраховують, так само як і закуски, залежно від передбачуваної тривалості вечірки. Отже, ми множимо 20 чоловік гостей на 4 години, а тепер, оскільки це, все-таки, спиртне, перемножимо на 2, а не на 8 і отримуємо 160 порцій спиртного. Якщо це вино або коктейль, то одна порція дорівнює 100 мілілітрів, якщо йдеться про міцні спиртні напої, то в кожній порції 30 грам.
Корисна порада
Ви краще знаєте запрошених, тому сміливо корегуйте розрахунки в сторону зменшення або збільшення, якщо знаєте, що в компанії зібралися одні ласуни або, що ваші гості багато і з задоволенням п'ють.