Як вибрати маленьку собаку.

21 століття ввів моду на маленьких собачок. Хоча, звичайно, велика чи маленька - суть від цього не змінюється. Купуючи вихованця, ви отримуєте відданого друга на багато років. Не заводьте собаку , якщо ви не готові взяти на себе відповідальність за її життя та здоров'я. Подумайте, чи можете витрачати достатньо часу на догляд і коштів на її утримання. Собака - не іграшка, яку можна засунути в кут і забути, якщо вона набридла. І поставитися до вибору вихованця слід серйозно і відповідально.
Інструкція
1
Перш за все, дайте відповідь самі собі на питання: навіщо ви купуєте собаку ? Ви хочете мати друга, який буде всюди вас супроводжуватиме? Вас приваблює виставкова робота? А може бути, ви домосід, і хочете мати собаку -компаньона? Чи зможете ви вчасно виводити свого вихованця на прогулянку або доведеться привчати його до спеціального лотка? Як довго він буде залишатися вдома один? Все це вельми істотні питання. Купуйте собаку у відповідності зі своїми уявленнями про те, якою буде її життя, оскільки кожна порода має свій темперамент.
2
Існує безліч різновидів декоративних собачок. Найменші - чихуахуа. Вага від 1 до 3кг, зріст у холці - 16-21см. Не мають специфічного собачого запаху. Розумні, рухливі, відважні. Ідеальні компаньйони. Добре переносять поїздки. Підходять для утримання в малогабаритних квартирах. Їм не потрібен постійний вигул. Завдяки малим розмірам, їм вистачає руху всередині квартири. Легко звикають до лотка. Погано переносять холод, тому швидко звикають до носіння теплого одягу.
3
Англійський той-спаніель - «диванна собачка». Вага від 3,5 до 6, 5кг. Зростання в холці - 25-28см. Не надто активні, але прогулянки люблять. Мають грайливий і доброзичливий характер. Дуже слухняні, легко прив'язуються до дітей. Віддані всім членам родини. Легко піддаються дресируванню.
4
Карликовий шпіц - весела, життєрадісна маленька собачка. Вага 1,8-2,5кг. Зростання в ходку 18-22кг. Однаково добре почувається і в маленькій квартирі і у великому будинку. Ласків, грайливий, кмітливий. Легко звикає до лотка, але обожнює прогулянки. Любить погавкати.
5
Йоркшіркскій тер'єр - популярна в Росії порода. Зростання до 23см. Вага не більше 3,5кг. Кмітливий, цікавий, життєрадісний. Володіє незалежним характером. Дуже відданий, обожнюють спілкування з господарем. Не люблять перебувати на самоті. Може бути впертий, але все ж піддаються дресируванню. Роль господаря у вихованні йорка дуже велика.
6
Як бачите, вибираючи цуценя, є над чим поміркувати. Ще один маленький порада: не купуйте собаку на пташиному ринку. Відвідайте собачу виставку. Придивіться до собак і їх власникам. Поговоріть з заводчиками. «Познайомтеся» з батьками майбутнього цуценя. Все це допоможе вам зробити правильний вибір.