Як допомогти випасти молочним зубам у собаки. молочні ікла у собаки не випали.

Зміна молочних зубів на постійні починається, коли цуценяті виповнюється три місяці. До семимісячного віку цей процес повинен бути закінчений. Зазвичай молочні зуби випадають без проблем. Але іноді трапляються збої - старі зуби заважають росту нових, утворюються запалення, може постраждати прикус собаки . Допоможіть вихованцеві позбутися молочних зубів самостійно або відведіть його до ветеринара.
Вам знадобиться
  • - стерильні марлеві серветки;
  • - іграшки, собачі галети, сухарики;
  • - дентальний гель.
Інструкція
1
Терміни прорізування і зміни зубів залежать від породи собак і особливостей розвитку конкретної особини. У період від 3 до 7 місяців пильно стежте за станом вихованця. Час від часу перевіряйте його пащу. Спочатку випадають різці, трохи пізніше - моляри і премоляри. Найбільше проблем доставляють ікла - вони мають дуже глибокі корені. Однак деякі породи собак - наприклад, йоркширського тер'єра, шпіци, той-тер'єри або такси - можуть відчувати проблеми зі зміною всіх зубів.
2
У профілактичних цілях давайте цуценяті іграшки з твердої гуми, спеціальні кісточки з жил, собачі галети і сухарики. Гризучи тверду їжу та іграшки, малюк розхитує молочні зуби, і вони без проблем залишають ясна.
3
Якщо при огляді ви помітили, що молочний зуб не випав, а постійний вже починає прорізуватися, терміново вживайте заходів. Обмотайте пальці стерильною марлевою серветкою і акуратно візьміться за зуб. Обережно покачайте його. Якщо він піддається, а щеня не виявляє занепокоєння, трохи підсильте натиск і спробуйте витягнути різець або ікло. Не використовуйте металеві інструменти - ви можете зламати зуб, а це тільки посилить проблему.
4
Ікло або премоляр щільно сидить в щелепи? Зачекайте кілька днів і повторіть спробу. Якщо він як і раніше не піддається, зверніться до ветеринарної клініки. Особливо проблемні зуби лікар видаляє під наркозом. Заодно попросіть його перевірити інші молочні зуби - можливо, варто видалити їх одночасно.
5
Зазвичай цуценята ставляться до зміни зубів спокійно - хіба що починають активніше гризти іграшки та інші навколишні предмети. Але якщо вашого вихованці турбує біль і свербіж в яснах, він починає нервувати, скиглити, відмовляється від їжі. Спробуйте змастити ясна дентальним гелем для немовлят. Він має приємний смак, і собака не буде заперечувати проти такої процедури.
Зверніть увагу
Під час зміни зубів стежте за здоров'ям цуценя особливо уважно. Його імунітет в цей період ослаблений. Блювота, пронос, відмова від їжі або загальне пригнічений стан - привід для негайного звернення до ветеринара.