Як швидко вилікувати грибок нігтів.

Грибок нігтів - вельми широко поширене захворювання. У більшості випадків його збудником є дерматофіти. Захворіти онихомикозом може практично кожна людина, проте в похилому і старечому віці ризик захворювання різко зростає. У переважній більшості випадків уражуються нігті на ногах. Крім чисто естетичного дискомфорту, грибок нігтів небезпечний тим, що зона ураження може поширитися не тільки на шкіру кінцівок, але навіть на внутрішні органи. Тому цю хворобу необхідно лікувати.
Інструкція
1
При перших же ознаках хвороби треба звернутися за медичною допомогою. Якщо є можливість, постарайтеся потрапити до вузького спеціаліста - лікаря-мікологові. Якщо це важко, зверніться до дерматолога. Крім огляду необхідно взяти зразки ураженого нігтьового ложа для аналізу (встановлення виду гриба-паразита). Залежно від результатів аналізу та ступеня ураження нігтів призначається лікування.
2
На самому початку хвороби цілком можна швидко позбутися від грибка, двічі на день обробляючи уражену зону антигрибковою засобом, наприклад, маззю. Перед цим бажано провести підготовчу процедуру: розпарити ноги (або кисті рук, в тих досить рідкісних випадках, коли уражені нігті на руках) в гарячій воді з додаванням соди і мила.
3
Таке лікування (теплова обробка плюс втирання антигрибковой мазі) необхідно проводити доти, поки не відросте здорові нігті без найменших ознак ураження нігтьового ложа.
4
Препарати, що використовуються для лікування грибка, підбираються за узгодженням з лікарем. Їх досить багато: «Клотримазол», «Нізорал», «Ламізил», «Екзодерил» і т.д. На початкових стадіях захворювання вони досить ефективні.
5
Однак якщо грибок вже вразив всю товщину нігтьового ложа, одне лише місцеве застосування цих засобів може виявитися неефективним. У цьому випадку лікар прописує сильніші антімікотікі, які приймають у вигляді таблеток, наприклад, «Мікомакс», «Орунгал», «Фунготербін» і т.д. При призначенні таких препаратів важливо врахувати всі протипоказання, наприклад, їх не слід приймати, якщо у пацієнта є проблеми з нирками або печінкою.
Корисна порада
Грибкові захворювання нігтів, як і будь-яку іншу хворобу, легше запобігти, ніж лікувати. Намагайтеся дотримуватися такі прості правила: - при відвідуванні басейну або сауни не ходіть босоніж. Користуйтеся гумовими тапочками; - при відвідуванні пляжу теж не ходіть босоніж. Пісок - ідеальне середовище для грибків; - ні в якому разі не надягайте чуже взуття; - Ретельно дотримуйтесь правил особистої гігієни, щодня міняйте шкарпетки або панчохи.