Як швидко вилікувати дисбактеріоз. Як швидше позбутися від дисбактеріозу.

Дисбактеріоз - це негативна зміна кількісного та якісного складу бактеріальної мікрофлори кишечника, яке призводить до погіршення самопочуття людини, різних збоїв в роботі його організму. У кишечнику здорової людини переважають «корисні» мікроорганізми - лакто-і біфідобактерії. З найрізноманітніших причин може відбутися різке зменшення кількості корисних мікроорганізмів.
Інструкція
1
Насамперед зверніться до кваліфікованого лікаря-гастроентеролога. Після первинного огляду та здачі всіх необхідних аналізів діагноз дисбактеріозу або підтверджується, або відхиляється. При підтвердженні діагнозу підбирається найбільш підходяща методика лікування. Зазвичай вона включає в себе поєднання медикаментозної терапії і дієти. Наприклад, є ціла група препаратів, так званих пробіотиків. Їх призначення - стимулювати прискорене розмноження корисних бактерій.
2
Друга група препаратів містить живі бактерії (до них відноситься, наприклад, «Біфідобактерін»). Тобто відсутні корисні бактерії хіба вносяться в організм ззовні. Слід вказати, що серед лікарів досі немає єдиної думки з приводу ефективності такого методу лікування дисбактеріозу.
3
До складу третьої групи входять препарати, що містять бактеріофаги (тобто віруси, цілеспрямовано знищують деякі види мікроорганізмів). Призначення препаратів цієї групи - зниження кількості шкідливих бактерій.
4
Також пацієнтові прописується цілий ряд ліків. Тут і препарати, що містять ферменти, які покращують травлення; і препарати, що покращують перистальтику кишечника; і адсорбенти, що сприяють виведенню з організму токсинів і шлаків.
5
Велику роль в лікуванні дисбактеріозу відіграє правильна дієта. Так, наприклад, якщо ця хвороба супроводжується таким неприємним явищем, як метеоризм, необхідно до мінімуму скоротити споживання продуктів, багатих на клітковину: капусти, бобових, борошняних виробів. Зменшіть споживання рідини. Якщо ж у пацієнта запори, то навпаки, слід споживати більше таких продуктів і, відповідно, пити більше води.
Зверніть увагу
Деякі лікарі по старинці воліють призначати хворим антибіотики. До цього треба вдаватися лише в крайньому випадку, адже антибіотики згубно діють на всю мікрофлору, на жаль, не роблячи різниці між корисними бактеріями і шкідливими.