Як швидко вилікувати садно.

Життя повне несподіванок, і не завжди приємних. З незначними ушкодженнями можна самостійно впоратися за допомогою лікарських засобів «домашньої аптечки», не звертаючись за медичною допомогою. З мікротравм садно є найбільш значним за площею дефектом поверхневих шарів шкірного покриву.
Вам знадобиться
  • - «Пантенол», «Каміллозан», мазь живокосту, мазь календули, масло чайного дерева, мазь «Етоній»;
  • - перекис водню, водний розчин нітрофурану, метиленового синього, гіпохлорид натрію, масляний розчин ектерицид;
  • - сік кропиви;
  • - подорожник, вазелін;
  • - полин, вазелін.
Інструкція
1
Узвичаєними заходами першої допомоги при отриманні садна є її промивання, зупинка кровотечі, накладання стерильної пов'язки із застосуванням антисептичних засобів. При попаданні в садно гною, землі рекомендується введення протиправцевої сироватки.
2
Головна процедура - це ретельне промивання садна, так як воно є ключем до запобігання інфекції. Краще промивати теплою проточною водою з милом за допомогою ватного тампона, а якщо садно сильно забруднена - перекисом водню.
3
Садно заживає швидше, якщо її залишити відкритою. Але, якщо вона займає велику площу, можна накласти пов'язку після появи скоринки. Причому, якщо забинтувати сиру садно , пов'язка прісихает, і пошкодження буде знову кровоточити після її видалення.
4
Для запобігання інфікування застосовуються антисептичні препарати, які мають протизапальну і ранозагоювальну ефектом. Антисептики випускаються в різних лікарських формах - водні або спиртові розчини, мазі.
5
Для швидкого заліковування садна рекомендується застосовувати «Пантенол», «Каміллозан», мазь живокосту, мазь календули, масло чайного дерева, мазь «Етоній».
6
Нагноівшіеся садна слід промивати перекисом водню, водним розчином нітрофурану. Також рекомендується при нагноєнні розчин метиленового синього, дезінфекція гипохлоридом натрію, примочки з масляним розчином ектерицид.
7
Для лікування невеликих саден можна скористатися рецептами народної медицини. Прекрасно допомагає загоювати садна сік кропиви, яким можна її залити або накласти на садно серветку просочену соком.
8
Прекрасним ранозагоювальну дію має подорожник. Пропустіть через м'ясорубку його листя і змішайте з вазеліном в пропорції 1: 5. Наносите приготовлену суміш на садно 3 рази на день.
9
Для загоєння саден приготуйте мазь на основі полину. Пропустіть через м'ясорубку 100 грамів листя полину і відіжміть сік. Змішайте приготований сік з вазеліном в пропорції 1: 4. Змащуйте садна 3 рази на добу. Свіжий сік полину має сильну бактерицидну і ранозагоювальну дію.
Зверніть увагу
Великі ділянки пошкодженої шкіри не рекомендується обробляти розчином борної кислоти, це може викликати гостре отруєння. Спиртовими розчинами антисептиків можна обробляти тільки краю ран, уникайте потрапляння спирту вглиб рановий поверхності.Несільное кровотеча не рекомендується зупиняти, завдяки йому відбувається природне очищення рани.