Як швидко вилікувати забій.

Забій - пошкодження м'яких тканин, м'язів, судин і нервів через удар або падіння. Він може спричинити за собою такі наслідки, як гематома, тимчасове обмеження рухів і, звичайно ж, біль.
Інструкція
1
Прикладіть холод до місця удару. Зробіть це якомога раніше. Підійде струмінь холодної води або грілка з нею, лід, сніг, мокрий рушник. Якщо єдино можливим варіантом виявився компрес, не забувайте міняти його в міру зігрівання тканини.
2
Накладіть пов'язку на область суглобів, якщо забій припав на рухому частину тіла. Це допоможе обмежити активність в даній зоні, що дуже важливо при перших годинах після такої травми.
3
Зробіть йодну сітку через добу після отримання травми. Занурте ватяну паличку в посудину з йодом і намалюйте декількома лініями ґрати на шкірі.
4
Поміняйте холодний компрес на теплий через два дні. Крім того, ви можете приймати теплі ванни або відвідати баню. Але будьте уважні: тепло протипоказане, якщо забій супроводжується пошкодженням внутрішніх органів або струсом головного мозку.
5
Зробіть масаж на забите місце, коли зникнуть хворобливі відчуття. Особливо ця рада актуальна при ударах рук і ніг, адже масаж допоможе швидко відновити рухові функції.
6
Наносьте гель, що володіє протизапальною дією. Таку мазь потрібно втирати 4-5 разів на день, уникаючи рани або садна, якщо вони є на місці удару.
7
Приймайте знеболюючі препарати, якщо забій супроводжується сильним болем. До ліків, які можуть вам допомогти, относятсяанальгетікі і нестероїдні протизапальні засоби. Майте на увазі, що при безперервних болях вам слід звернутися до лікаря.
8
Вдоскональте вид забитого місця. Якщо на місці травми утворився синець, ви можете позбутися від нього за допомогою бодяги. Придбайте порошок в аптечному пункті і змішайте з водою згідно інструкції. Отримавши складу кашоподібної консистенції, наносите його на місце забитого. Пам'ятайте, що до бодязі слід вдатися в перший же день після удару або падіння.