Як швидко зняти свербіж.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я до 20% жителів нашої планети страждають якою-небудь формою алергії. А одним з найпоширеніших симптомів алергічної реакції є шкірний свербіж . Він може проявлятися в порівняно слабкою, майже не беспокоящей формі, а може бути дуже сильним, доставляти людині помітний дискомфорт, як фізичний, так і психологічний.
Вам знадобиться
  • - настій лікарської трави;
  • - антигістамінний препарат;
  • - антигістамінна мазь.
Інструкція
1
У ряді випадків добре допомагає теплий душ або ванна. Цю процедуру краще проробити ввечері перед сном. Якщо ви приймаєте ванну, додайте у воду настій лікарської трави - календули, материнки, низки або ромашки.
2
Якщо свербіж викликає дуже сильний дискомфорт, нестримне бажання розчісувати уражену ділянку шкіри, прийміть таблетку будь-якого антигістамінного препарату: «Супрастин», «Тавегіл», «Пипольфен», «Кларитин», «Зиртека »і т.п. Краще, якщо ви її попередньо розтовчете в порошок: так вона вбереться в кров і подіє набагато швидше.
3
Необхідно пам'ятати, що антигістамінні препарати першого покоління («Супрастин», «Тавегіл») мають серйозні побічні дії: вони викликають сонливість, уповільнюють швидкість реакції. Тому, якщо ваша робота пов'язана з джерелом підвищеної небезпеки (наприклад, ви водій) або вимагає максимальної уваги, зосередженості, необхідно приймати препарати другого покоління: «Кларитин», «Зіртек» і т.п. Вони дорожчі, зате не викликають описаних побічних ефектів.
4
За погодженням з лікарем можете використовувати для зняття свербіж а мазь, до складу якої входить який-небудь кортикостероид, тобто гормон кори надниркових залоз. Наприклад, «Гидрокортизон», «Фторокорт», «Флуцинар», «Лорінден», «Целестодерм».
5
Спробуйте виключити зі свого раціону деякі продукти, багаті речовинами-алергенами, такі, як шоколад, цитрусові, червоні ягоди, яйця, алкогольні напої. В деяких випадках це допомагає швидко позбутися від свербіж а.
6
По можливості, слід звернутися до кваліфікованого лікаря-алерголога і пройти обстеження. За його результатами буде встановлена причина алергії (виявлений алерген) і обрана найбільш підходяща методика лікування.
7
В окремих випадках (на щастя, вони відбуваються дуже рідко) виключно сильний свербіж може бути ознакою так званої «ураганної», тобто стрімко розвивається алергічної реакції. Якщо він супроводжується такими ознаками, як швидке поширення червоних плям по шкірі, набряк носоглотки, утруднене дихання, негайно викликайте «Швидку допомогу». Зволікання тут неприпустимо.