Як бути, якщо не працює опалення в квартирі.

Щомісячна сума комунальних платежів стає все більше, але якість послуг, які надають відповідні служби, не завжди їй відповідає. Буває й так, що у вашому будинку трапляються постійні збої в подачі опалення, в той час, як в квитанцію про оплату воно включається в повному обсязі. Єдиною відповіддю на питання, як бути, якщо не працює опалення в квартирі, буде необхідність відстоювання своїх прав в суді.
Інструкція
1
Згадайте або опитаєте сусідів, коли у вашому будинку проводився капітальний ремонт. За законом він повинен проводитися не рідше, ніж раз на 30 років. Зверніться в житлово-експлуатаційну організацію, яка обслуговує його, і почніть збирати документи, що підтверджують необхідність проведення ремонту. Створіть ініціативну групу мешканців або Комітет самоврядування будинку, який візьме на себе всю організаційну роботу.
2
Визначте, яке підприємство обслуговування у відповіді за відсутність опалення в будинку, і з'ясуйте адреси вищестоящих організацій. Швидше за все, вашим опонентом є районна житлово-експлуатаційна контора: з нею ви укладали договір найму, підтвердженням якого є ордер на квартиру. Роботу подібних контор контролює адміністрація вашого муніципального освіти.
3
З'ясувавши, яка контора у відповіді за відсутність опалення, зберіть свідоцтва решти мешканців про факти відключення опалення або аварійних ситуаціях з опалювальною системою. По кожному виявленому факту напишіть заяви на ім'я керівника будинкоуправління. Закінчуйте кожну подібну скаргу словами: «Прошу усунути недоліки, привести систему опалення в робочий стан, вказати причини несправності і дати відповідь на протязі 10 днів». Це можуть бути і групові скарги, які необхідно підписати у мешканців і поставити дату. Кожна заява складіть в 3-х примірниках. Один залиште собі, один направте в домоуправління, один - на адресу адміністрації.
4
Якщо трапилася аварія, повідомте диспетчеру ремонтного управління про це і уточніть у нього номер запису в диспетчерському журналі. Зафіксуйте дату і номер запису, які стануть в нагоді, коли буде складатися позовну заяву в суд. У разі відмови диспетчера сходіть самі в ЖЕК і отримаєте цей номер. Примусьте працівників ЖЕКу скласти акт про причину аварії та підпишіть його разом з сусідами. Один примірник акта залиште собі.
5
У разі відсутності реакції на ваші скарги з боку ЖЕКу складіть на ім'я його начальника претензію від імені мешканців будинку і вимагайте включити будинок в план проведення капітального ремонту. У разі відмови та відсутності будь-яких дій готуйтеся до суду. Замовте незалежну експертизу в будівельній організації та на підставі експертного висновку складіть позовну заяву до суду від імені мешканців будинку. Діяти в суді може один представник мешканців по оформленої довіреності.