Як зводити фундаменти і стіни.

Від того, наскільки правильно залитий фундамент і зведені стіни , залежить міцність і довговічність будинку. Щоб споруда не почала руйнуватися відразу після закінчення будівництва та проживання в ній не становило загрозу для життя, при закладці фундаменту й зведенні стін слід дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Глибина заливки фундаменту під зовнішні стіни будинку обов'язково повинна бути більше глибини промерзання грунту у вашому регіоні. Якщо фундамент буде недостатньо глибокий, при замерзанні землі під ним він буде тріскатися. Фундамент під стіни всередині будинку може бути зроблений менш глибоким, так як усередині житлового будинку температура завжди плюсова. Ширина фундаменту може бути різною і залежить від маси стін. Не рекомендується робити фундамент під важкі стіни вже 40 сантиметрів.
2
При закладці фундаменту враховуйте його осадку в процесі будівництва будинку, вона може скласти до 15 см. Тому верхній зріз фундаменту повинен бути вище проектного на цю величину. При заливці фундаменту бажано використовувати армуючі матеріали, що додають йому додаткову міцність. В індивідуальному будівництві це можуть бути будь відрізки арматури, шматки рейок, металевих балок і т.д. Слідкуйте за тим, щоб арматура була повністю залита бетоном.
3
Готовий фундамент необхідно хоча б протягом одного-двох тижнів поливати водою і накривати рогожею, мішковиною і т.д. Вологе середовище допоможе бетону придбати потрібну міцність. Слід враховувати, що максимальну міцність бетон набуде лише через пару місяців.
4
Стіни можуть зводитися за різними технологіями. Найбільш міцною і довговічною є цегляна стіна, проте вона має погані, за сучасними мірками, теплоізоляційні показники. Поліпшити теплові характеристики будинку можна використанням колодцевой кладки: з цегли викладаються лише зовнішня і внутрішня частини стін, з'єднані зв'язками. Всі внутрішні порожнечі заливаються керамзитобетоном. Такий будинок виходить більш теплим, його швидше будувати, витрати на нього виявляються менше.
5
Найшвидше зводити стіни з газобетонних блоків. Вони легкі, добре обробляються, мають високі теплотехнічні характеристики. Викладати стіни з них простіше, ніж із цегли. Міцність газобетонних блоків дозволяє зводити з них навіть вдома в два-три поверхи.
6
Одним з найдешевших варіантів є зведення заливних стін з використанням переставляється опалубки. Як заповнювач може використовуватися керамзит або котельний шлак. Стіни заливного будинку після зведення необхідно штукатурити.
7
Все більшого поширення набувають збірні каркасно-щитові будинки. Каркас збирається з бруса і фанерних щитів, внутрішній простір заповнюється утеплювачем. Як утеплювач може використовуватися скловата, очерет, солома, саман та інші дешеві матеріали.
8
брусу в даний час зводяться, в основному, з оциліндрованих колод. Такий будинок виходить не тільки дуже красивим, але і екологічним. Не випадково котеджі, побудовані за даною технологією, цілком заслужено відносять до елітних будівлям. Ще більш високими характеристиками (і вартістю) відрізняються будинку, колоди для яких склеюються з бруса.