Як побудувати лазню на дачі.

Так приємно завершити важкий робочий день на дачній ділянці відвідуванням російської лазні, яка зцілює тіло і душу. Традиційно баню будували з лісу-кругляка. В даний час все частіше кругляк замінюють брусом, з якого можна звести будівлю в короткі терміни, оскільки встановлювати стіни можна відразу на фундамент, без попереднього сушіння.
Вам знадобиться
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - щебінь;
 • - гравій;
 • - брус;
 • - скоби;
 • - труба для зливу;
 • - залізна піч;
 • - тес;
 • - покрівельний матеріал;
 • - теплоізоляційні матеріали;
 • - пароізоляційні матеріали.
Інструкція
1
Будь-яке будівництво починається з зведення фундаменту. Під баню підійде стрічковий фундамент. Перед його установкою зробіть розмітку. Котлован можна рити за допомогою трактора, так як краю і низ вам все одно доведеться розрівнювати вручну.
2
Після розрівнювання отсипьте дно піщано-гравійної сумішшю, ретельно утрамбуйте. Фундамент ви можете заливати готовим розчином або приготувати бетонну суміш самостійно. При будь-якому способі заливки спочатку встановіть опалубку з готових щитів або з рівного сухого тесу. Всередину опалубки бажано вмонтувати арматурний каркас. Якщо грунт у вашій місцевості досить щільна, лити фундамент можна без підсилює каркаса.
3
Якщо ви плануєте заливати фундамент самостійно виготовленим бетонним розчином, дотримуйтесь пропорції. Змішуйте 1 частина цементу, 3 частини дрібного щебеню і 3 частини піску. Воду вливайте поступово, щоб вийшла однорідна суміш, яка буде легко виливатися з бетономішалки.
4
Фундамент набирає остаточну фортеця протягом 1 місяця. Тільки через 30 днів на нього можна встановлювати стіни, але три ряди цокольного поверху ви можете робити відразу, як тільки завершили роботи з заливки і протягом трьох днів рясно пролили фундамент, щоб не було тріщин при висиханні.
5
Брус для стін купуйте сухий, рівний, якісний. Уважно огляньте будівельний матеріал, якщо в брусі є ходи жучка-деревоточця, від покупки краще відразу відмовитися, так як підвищена вологість буде сприяти тому, що жучок повністю зруйнує весь брус протягом першого року.
6
Перед установкою стін ретельно гідроізолюючим цокольний поверх, щоб нижні вінці не зазнали руйнування. Обробіть весь брус антисептиком, просушіть протягом декількох днів, нижні вінці просочіть машинним маслом, поверх нього нанесіть склад, що перешкоджає загорянню. На торцях зробіть врубки, спочатку розмітьте поперечні і поздовжні пропили, потім зробіть їх за допомогою пилки. Якщо ви добре володієте сокирою, то врубки краще вирубати, сполуки робіть за допомогою скоб.
7
Встановіть дах. Для лазні підходять односхилі, подвійні, комор даху. Робіть таку, яка вам найбільше подобається у відповідності зі своїми матеріальними можливостями.
8
Злив виведіть не менше ніж на три метри від лазні. Викопайте зливну яму, низ підлоги в лазні зацементують і виведіть зливну трубу з невеликим ухилом у бік зливної ями, утеплите трубу за допомогою гідроізоляції та мінеральної вати.
9
Під піч залийте монолітний фундамент. Сучасні залізні печі фінського, італійського виробництва легко монтуються, встановити їх можна протягом кількох годин.
10
Усередині баню обшийте тесом з листяних порід дерев. Стеля і зовнішні стіни утеплите за допомогою пароізоляційних і теплоізоляційних матеріалів.