Як в BIOS поміняти відеокарту. в биосе переключиться на основну відеокарту.

У певних моделях мобільних комп'ютерів використовуються дві відеокарти. Одна з них являє графічний чіп, інтегрований в системну плату. Для перемикання адаптерів можна використовувати різні утиліти.
Вам знадобиться
  • - доступ в BIOS;
  • - AMD Power Xpress;
  • - nVidia Hybrid Power.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте переключити пріоритет відеоадаптерів за допомогою меню BIOS. Увімкніть мобільний комп'ютер і натисніть потрібну функціональну клавішу. Найчастіше її назва вказана під час стартового меню завантаження.
2
Відкрийте меню Advanced Setup або Video Options. Знайдіть пункт Primary Video. Натисніть клавішу Enter і виберіть потрібний відеоадаптер. Найчастіше спочатку активно інтегрований пристрій.
3
Якщо даний пункт відсутній, знайдіть меню Video PciEx. У ньому будуть відображені характеристики дискретної відеокарти. Встановіть для цього пристрою пріоритет активності, пересунувши її на першу позицію.
4
Перейдіть до стартового вікна меню BIOS. Збережіть зміни і перезавантажте комп'ютер. Варто відзначити, що деякі моделі мобільних комп'ютерів спочатку запускають саме інтегрований адаптер. Його повне відключення в BIOS може привести до відсутності зображення.
5
Для спрощення роботи з відеокартами існують спеціальні утиліти. Якщо в мобільному комп'ютері встановлена дискретна плата фірми ATI (Radeon), то встановіть спільно з драйверами програму ADM Power Xpress.
6
Запустіть її і виберіть в полі пункт «Висока (низька) продуктивність GPU». Дочекайтеся зміни відеоадаптера.
7
Якщо у вашому ноутбуці використовується комбінація процесора Intel і відеокарти nVidia, то перемикання буде відбуватися в автоматичному режимі. Просто запустіть потужна програма, наприклад, гру з тривимірною графікою. Система автоматично змінить пріоритетний відеоадаптер.
8
Для самостійно перемикання відеокарт встановіть програму nVidia Hybrid Power. Найчастіше дану утиліту можна знайти на сайті виробника мобільного комп'ютера. Утиліти для деяких моделей також доступні на сайті www.nvidia.com.
Недолік продуктивності комп'ютера може призвести до необхідності зміни встановленої версії BIOS. Більш поширена назва даної операції - перепрошивка BIOS. Подібна операція також дозволить встановлювати нові компоненти на материнські плати.
Вам знадобиться
  • Блок безперебійного живлення, нова версія прошивки BIOS з офіційного сайту виробника.
Інструкція
1
Відкриваємо корпус комп'ютера і вивчаємо материнську плату. На ній необхідно знайти мікросхему BIOS. Найчастіше її заклеюють стікером-етикеткою продавці. Якщо гарантійний термін давно закінчено - знімаємо етикетку і оглядаємо маркування мікросхеми.
2
Якщо маркування відсутнє, необхідно скористатися спеціальними утилітами для визначення версії, наприклад ctbios.exe. Вона не тільки визначить модель BIOS материнської плати, але і вкаже версію прошивки і сайт виробника.
3
Скачайте з сайту виробника материнської плати нову версію BIOS і збережіть її на комп'ютері. Слід також завантажити і вже встановлену версію, на випадок можливого відкоту. Розархівувати файл, записати його на диск разом з програмою DOS.
4
Зняти на материнській платі спеціальну перемичку, що охороняє від перепрошивки. Включити комп'ютер і завантажитися в BIOS. Відключити в налаштуваннях кеширование BIOS в RAM і VIDEO.
5
завантажується з диска і запускайте утиліту з-під DOS, вибравши в налаштуваннях «Без підтримки режиму багатозадачності». Запускайте інсталяційний файл дистрибутива. Вкажіть шлях до нової версії прошивки. На запитання: «Зберегти стару прошивку?» Відповідайте - ТАК. Через кілька хвилин, програма проінформує про завершення роботи по заміні BIOS. Перезавантажуйте комп'ютер.
Зверніть увагу
Необхідно захиститися від можливих перепадів напруги. Перепрошивка дуже чутлива до цього - помилки можуть привести до поломки плати. При таких роботах необхідно підключити комп'ютер до електричної мережі через UPS.
Корисна порада
На старих версіях материнських плат на мікросхемах є характерне віконце, за яким її легко визначити. На жаль, такі мікросхеми побудовані не на флеш-BIOS, відповідно, вони не піддаються перепрошиванню. Якщо віконце відсутня, а маркування на мікросхемі починається з цифри 28 або 29 - значить перед вами флеш-BIOS.