Як включити вентилятори на комп'ютері.

В системних блоках стаціонарних комп'ютерів встановлені спеціальні вентилятори . Їх основне призначення - забезпечення охолодження важливих пристроїв ПК. Вкрай важливо стежити за температурою обладнання, щоб не допустити його відмова в результаті перегріву.
Вам знадобиться
  • - набір викруток;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Почніть із з'ясування причини, по якій вентилятор перестав працювати коректно. Вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення. Отримайте доступ до внутрішніх елементів ПК, знявши ліву кришку з корпусу.
2
Переконайтеся в тому, що пристрій підключено до штекерам харчування. Зазвичай вони розташовані на тому обладнання, до якого прикріплений кулер, або на материнській платі комп'ютера.
3
Перевірте якість мастила осі обертання лопатей. Для цього проверніть пальцями лопаті і переконайтеся в тому, що вони обертаються вільно. В іншому випадку замініть кулер або спробуйте самостійно замінити мастило.
4
Якщо проблема не в технічних неполадках, перевірте налаштування вентиляторів. Перша ознака неправильного конфігурування - вимкнення абсолютно всіх кольорів комп'ютера. Увімкніть ПК і відкрийте меню BIOS. Утримуйте для цього клавішу Delete.
5
Перейдіть в меню Advanced Settings і знайдіть пункт, який містить у назві слова Cooler або Fan. Встановіть для обраного пункту значення Always On. Якщо BIOS вашої системної плати дозволяє встановлювати вручну швидкість обертання лопатей, активуйте параметр 100%.
6
Збережіть задані настройки. Перезавантажте комп'ютер і перевірте вентилятори . Якщо кулери раніше не обертаються, скачайте та встановіть програму Speed Fan. Відкрийте цю утиліту і почекайте, поки виконається збір інформації про доступні вентиляторах.
7
Встановіть для кожного відображеного кулера показник швидкості 100%. Вимкніть пункт AutoSpeed. Збережіть налаштування. Спробуйте знизити оберти вентилятора. Можливо, причина несправності в недостатньому напрузі, що подається на куллер.
8
Встановіть 20-30% максимальної швидкості. Замініть вентилятор, якщо всі описані процедури не привели до позитивного результату.