Як включити другий диск.

Деякі користувачі вважають за краще використовувати відразу кілька фізичних дисків при роботі зі стаціонарним комп'ютером. Такий метод дозволяє підвищити ступінь надійності, тому що відмова системного вінчестера не призведе до втрати файлів.
Вам знадобиться
  • набір викруток.
Інструкція
1
Вивчіть технічні особливості материнської плати, використовуваної у вашому комп'ютері. Відкрийте корпус системного блоку, попередньо відключивши його від мережі змінного струму. З'ясуйте, які типи жорстких дисків можуть бути підключені до материнської плати.
2
Для цього розгляньте наявні роз'єми. Більшість плат працює з вінчестерами формату IDE і SATA. На підставі отриманої інформації придбайте відповідний жорсткий диск. Не забудьте уточнити тип підключається харчування. Це дуже важливо, тому що існують перехідні моделі SATA-вінчестерів з IDE-харчуванням.
3
Пам'ятайте про те, що до стаціонарного комп'ютера можна підключити жорсткий диск від ноутбука. У даному випадку мова йде тільки про вінчестерах з інтерфейсом SATA. Якщо ви використовуєте даний жорсткий диск, обов'язково зніміть кріпильну каретку, яка утримує пристрій всередині мобільного комп'ютера.
4
Підключіть новий жорсткий диск до системної плати комп'ютера. Надійно закріпіть пристрій в спеціальному відсіку. Увімкніть комп'ютер і перейдіть в меню BIOS. Найчастіше дана процедура здійснюється натисканням клавіші Delete.
5
Відкрийте підменю Boot Options. Перевірте черговість завантаження вінчестерів. В даному випадку на першому місці повинен знаходитися той жорсткий диск, на якому встановлена операційна система. Змініть пріоритет завантаження, якщо в цьому є необхідність.
6
Збережіть нові налаштування материнської плати і перезавантажте комп'ютер. Після запуску операційної системи почекайте, поки буде визначений новий жорсткий диск. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і перевірте доступність пристрою. Відформатуйте потрібні розділи диска, якщо система не може нормально працювати з вінчестером.