Як включити додаткову клавіатуру.

Проблема коректної роботи додаткової клавіатури досить часто зустрічається на nix-платформах. Користувачі, що зіштовхуються з таким завданням, часом заганяють себе в глухий кут, грішачи на «кривизну» останньої версії дистрибутива, хоча рішення проблеми лежить на поверхні.
Вам знадобиться
  • Операційна система сімейства Linux.
Інструкція
1
Найбільш сильно схильні до цього захворювання свіжі дистрибутиви (альфа- і бета-версії), в основному системи на основі Debian, а саме: Ubuntu і Linux Mint. Перш за все вам необхідно з'ясувати причину відключення додаткової клавіатури, тому самовільно вона не могла це зробити.
2
Протестуйте роботу кнопок NumLock-клавіатури в різних додатках, іграх, а також консолі (стандартної і віртуальної). Зверніть увагу на її використання в іграх, вам необхідно призначити дії на використовувані кнопки (від 1 до 9). Не бійтеся призначити всі кнопки, настройка завжди можна повернути в первісного вигляду.
3
При справному блоці NumLock клавіші повинні функціонувати в таких програмах, як «Стандартний калькулятор», Gedit та інтернет-браузери (програми, які працюють з цьому типом клавіатури безпосередньо). Для запуску віртуальної консолі використовуйте клавіші Ctrl + Alt + T, а для звичайної Ctrl + Alt + F1 (F1-F6).
4
Якщо у всіх програмах, перерахованих вище, проблема зберігається, і є шанс виключити варіант непрацездатності клавіатури, отже, ви активували функцію «Управління покажчиком миші з клавіатури». Вилікувати цю хворобу просто, достатньо повторно натиснути клавіші Ctrl + Shift + NumLock.
5
Щоб уникнути подальших спроб випадкового натискання цих клавіш, необхідно звернутися до меню «Система» і вибрати пункт «Клавіатура» зі списку «Параметри». У вікні, перейдіть до вкладки «Кнопки миші», зніміть позначку з пункту «Дозволити управляти покажчиком з клавіатури». Тепер дана проблема більше не потривожить вас.
6
У деяких випадках може знадобитися перезавантаження системи або тільки перезапуск «іксів» (x-сервера). Для цього натисніть клавіші Ctrl + Alt + Backspace.