Як включити перевірку диска.

В процесі експлуатації жорсткого диска в каталогу файлів можуть виникати логічні помилки, а на поверхні - фізичні дефекти. Виявити проблемні сектори можна засобами Windows і сторонніми програмами.
Інструкція
1
Розкрийте піктограму "Мій комп'ютер" подвійним кліком. Викличте меню, що випадає, клацнувши по іконці логічного диска правою клавішею миші. Виберіть «Властивості» і перейдіть в закладку «Сервіс».
2
В розділі «Перевірка диска » натисніть «Виконати перевірку». У новому вікні відзначте прапорами пункти «Автоматично виправляти помилки» і «Перевіряти і відновлювати сектора». Натисніть «Запуск». Можливо, система повідомить, що в даний момент почати перевірку неможливо, і запропонує перевірити диск після перезавантаження. Дайте відповідь «Так».
3
Можна запустити перевірку іншими способами. В «Панелі управління» клацніть двічі по піктограмі "Керування комп'ютером" і в вікні консолі управління запустіть оснащення «Управління диска мі». У новому вікні викличте меню, що випадає клацанням правої клавіші миші по іконці логічного диска і виберіть опцію «Властивості».
4
Викличте вікно запуску програм гарячими клавішами Win + R і введіть команду cmd. У командному рядку напишіть chkdsk disk_name:/f/r, де disk_name - це буква диска , наприклад, з: або d: Ключі/f/r задають повну перевірку диска - файлової системи та фізичного стану поверхні.
5
Система виведе повідомлення про неможливість запустити перевірку зараз і запропонує зробити це після перезапуску. Натисніть «Так», якщо перевірка потрібна.
6
Після некоректного завершення роботи (наприклад, відключення електрики) після включення комп'ютера утиліта chkdsk запускається самостійно і пропонує перевірити файлову систему. Якщо ви впевнені, що диск в перевірці не потребує, натисніть будь-яку клавішу для завантаження операційної системи.
7
Для перевірки диска можна використовувати сторонні програми, наприклад, MHDD. Скачайте її з сайту розробника у вигляді образу завантажувального диска . Вивчіть довідкову документацію, яка знаходиться на тому ж сайті. Після запуску і завдання параметрів програма дуже точно визначить стан диска і відновить деякі пошкоджені сектори.