Як відновити жорсткий диск ноутбука. Як підключити вінчестер до ноутбука.

Будь жорсткий диск рано чи пізно виходить з ладу. У такий момент важливо швидко приступити до відновлення необхідних файлів, збережених на даному носії. При роботі з вінчестером мобільного комп'ютера існує кілька варіантів вирішення проблеми.
Вам знадобиться
  • - Mount'n'Drive;
  • - бокс SATA-USB.
Інструкція
1
Досить часто збій жорсткого диск а пов'язаний з відмовою завантажувального сектора. Це означає, що на даний пристрій неможливо встановити операційну систему і використовувати його як основний накопичувач. Спробуйте підключити даний вінчестер як вторинний диск .
2
Основна заковика в тому, що до мобільних комп'ютерів не можна підключати відразу два внутрішніх накопичувача. Придбайте зовнішній бокс, що дозволяє підключати жорсткі диск і з інтерфейсами IDE або SATA до USB-порту.
3
Встановіть вінчестер в бокс і підключіть його до мобільного комп'ютера. Природно, вам потрібно інший жорсткий диск , на якому буде встановлена операційна система.
4
Внутрішні накопичувачі ноутбуків з інтерфейсом SATA можна підключити до стаціонарних комп'ютерів. Для цього вийміть вінчестер з корпусу ноутбука і зніміть каретку. Обов'язково зніміть кріпильну каретку з жорсткого диск а.
5
Підключіть накопичувач до материнської плати стаціонарного комп'ютера, використовуючи шлейф з SATA-коннекторами. Увімкніть комп'ютер. Почекайте деякий час, поки операційна система визначить новий накопичувач.
6
Перевірте можливість стандартного копіювання інформації з жорсткого диск а. Вийміть потрібні файли і відформатуйте пристрій. Якщо ж вінчестер недоступний для роботи, встановіть програму Mount'n'Drive. Запустіть її.
7
Клацніть правою кнопкою миші по іконці пошкодженого вінчестера. Виберіть пункт «Монтувати» і вкажіть довільну букву диск а. Дочекайтеся створення нового локального томи.
8
Відкрийте його вміст за допомогою провідника Windows. Вийміть важливі файли і вимкніть жорсткий диск . Варто відзначити, що швидкість читання монтованої диск а може бути дуже маленькою. Не витрачайте час на копіювання інформації, яку легко відновити іншими способами.
Вінчестер є самою долгоживущей деталлю комп'ютера. Користувач може поміняти монітор, клавіатуру, мишу, половину системного блоку, але при цьому залишити на місці вінчестер, адже на ньому зберігається інформація. Але в один прекрасний момент він раптом перестає працювати.
Інструкція
1
Насамперед перезавантажте комп'ютер і увійдіть в режим конфігурації BIOS материнської плати комп'ютера. Зайдіть в меню основних налаштувань (його назва може відрізнятися в залежності від виробника BIOS, але воно завжди на першому місці таблиці), і перегляньте, чи є в списку підключених IDE або SATA (залежно від інтерфейсу) пристроїв ваш вінчестер.
2
Якщо його немає в списку, то вимкніть комп'ютер, відкрийте кришку системного блоку і перевірте надійність кріплення интерфейсного і живлячої кабелів вінчестера. Можна так само спробувати поміняти дроти місцями з свідомо справним пристроєм для перевірки. Якщо в результаті цього вінчестер так і не з'явився в списку підключених пристроїв при наступному включенні, то це може вказувати на несправність контролера жорсткого диска на материнській платі або ж на самому вінчестері.
3
Підключіть вінчестер до іншого комп'ютера і перевірте його виявлення BIOS материнської плати комп'ютера. Якщо пристрій виявилося - несправність в материнській платі вашого комп'ютера. Якщо пристрій так само не видно - несправний контролер, встановлений в вінчестері, і вам необхідно відремонтувати або замінити його. Зробити це краще всього в сервісному центрі.
4
Якщо ж вінчестер визначається BIOS материнської плати, але не видно в середовищі операційної системи, то це вказує на пошкодження інженерної інформації на диску, що відповідає за розмітку. Насамперед, спробуйте відновити вінчестер за допомогою спеціальних утиліт (MHDD, Victoria). При неможливості використовувати ці утиліти (вінчестер ними не визначається) відвідайте сайт виробника вінчестера. Там можуть знайтися спеціальні утиліти для відновлення службових даних («нульової доріжки») вашого пристрою.
5
Якщо ж після застосування спеціальних утиліт відновити вінчестер не вдалося - значить, він пошкоджений фізично і подальша його нормальна робота неможлива.