Як відновити структуру диска.

Щоб інформація могла записуватися на жорсткий диск і зчитуватися з нього, він повинен володіти певною структурою. Зокрема, будь вінчестер містить головну кореневу запис і таблицю розділів. При пошкодженні цих даних операційна система може перестати завантажуватися, або будуть втрачені якісь розділи.
Вам знадобиться
  • - програма Acronis Disk Director;
Інструкція
1
Найчастіше порушення структури диска відбувається в результаті якихось маніпуляцій користувача. Це може бути застосування різних дискових утиліт, установка другої ОС і т.д. і т.п. Іноді структура диска порушується і без прямої участі користувача, внаслідок тих чи інших програмних збоїв.
2
Структура диска порушена - як її відновити? Скористайтеся для цього програмою Acronis Disk Director, це одна з кращих утиліт даного класу. Вона випускається в двох варіантах: перший ви можете запустити з-під Windows, другий стартує безпосередньо з завантажувального диска . Краще користуватися версією, що завантажується з диска в момент старту системи. Вона заснована на Linux і дуже надійна. Версія для Windows деколи дає збої - зокрема, нею краще не користуватися для розбиття диска або зміни розміру розділів.
3
Знайти завантажувальний варіант Acronis Disk Director можна в інтернеті. При старті комп'ютера виберіть завантаження з компакт- диска , зазвичай для цього достатньо натиснути F12 і вибрати завантаження з CD в завантажувальному меню. В крайньому випадку, увійдіть в BIOS і там встановіть завантаження з CD в якості первинної.
4
Після старту програми і появи пропозиції вибрати її варіант клікніть мишкою пункт «Ручне», це дасть вам більше можливостей. Відкриється головне вікно програми, клікніть мишкою нерозмічену область диска - саме на ній знаходиться віддалений розділ (або розділи). У контекстному меню виберіть «Додатково» - «Відновлення».
5
У вікні, виберіть режим відновлення «Вручну» і натисніть «Далі». Відкриється нове вікно - «Спосіб пошуку», в ньому виберіть варіант «Повний» і знову натисніть «Далі». Почнеться пошук розділів, по мірі знаходження вони будуть з'являтися в списку. Дуже добре, якщо ви знаєте розмір віддаленого розділу. Програма може знайти навіть дуже «давні» розділи, вам треба буде вибрати для відновлення саме той, що потрібен.
6
Після закінчення пошуку виберіть цікавий для вас розділ і знову натисніть кнопку «Далі». Тепер залишається виконати останню операцію - застосувати всі виконані операції на практиці, так як до цього вони лише зберігалися в пам'яті програми. В меню головного вікна виберіть «Операції» - «Виконати» або просто натисніть значок стартового прапора на панелі. Розпочнеться виконання операцій. Після їх закінчення закрийте програму і перезавантажте комп'ютер. Знайдений диск буде знову доступний разом з усіма розташованими на ньому файлами.