Як викликати BIOS на ноутбуці.

В BIOS зберігаються основні апаратні настройки комп'ютера і прошивки, що забезпечують його початкове завантаження. Користувачеві не так часто доводиться заходити в BIOS, але іноді в цьому виникає необхідність.
Інструкція
1
У багатьох моделях ноутбуків при старті системи користувачеві дається підказка про спосіб входу в BIOS - наприклад, на екрані з'являється напис Press Del to enter setup - «Натисніть Del для входу в установки». Натиснувши Del під час знаходження цього напису на екрані, ви відкриєте BIOS.
2
Кл Del є стандартним способом входу в BIOS, але на деяких ноутбуках він реалізований інакше. Якщо не вдається увійти через Del, спробуйте інші варіанти - F1, F2, F3, F10, Esc, Ctl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + S, Ctrl + Alt + Ins. Така різноманітність варіантів входу в BIOS доставляє користувачам незручності, проте виробники не поспішають стандартизувати дану процедуру. У більшості випадків для входу в BIOS використовується натискання клавіш Del, F1 або F2.
3
Які налаштування можна виконувати в BIOS? Найчастіше користувач стикається з необхідністю входу в BIOS при установці операційної системи або в будь-якому іншому випадку, коли йому потрібно завантажитися з компакт-диска. Багато виробників комп'ютерів дають користувачеві можливість викликати завантажувальний меню натисканням клавіші F12, що дуже зручно. Але якщо ця опція відсутня, доводиться входити в BIOS і в якості первинного пристрою завантаження ставити привід компакт-дисків. При установці Windows слід не пропустити момент і після першої автоматичної перезавантаження комп'ютера знову увійти в налаштування і повернути завантаження з жорсткого диска.
4
Саме в BIOS ви можете налаштувати роботу процесора. Іноді, в силу різних причин, його налаштування виявляються неоптимальними. Наприклад, частота процесора 2000 МГц. Змінюючи частоту системної шини, 2000 МГц можна отримати як 166? 12, 200? 10, 333? 6. Найбільш вигідним буде останній варіант, тому що при збільшенні частоти системної шини збільшується загальна продуктивність комп'ютера.
5
Виконуючи в BIOS ті чи інші зміни, не забувайте їх зберегти. Для цього звичайно треба натиснути F10 або вибрати в головному меню BIOS рядок Save and exit setup. З'явиться віконце, в якому для підтвердження збереження треба ввести Y і натиснути Enter.