Як брати гроші.

Грошові борги - це одна з найбільш делікатних тем, що стосуються кожної людини. Чи потрібно залазити в борги? Позичати чи гроші , коли просять друзі? Відповіді на ці питання кожен знаходить самостійно. Однак якщо вам все ж довелося брати гроші в борг, знання про найпоширеніші ситуаціях, пов'язаних з позиками, буде для вас недаремним.
Інструкція
1
Розписка - це документ, що підтверджує факт позичання грошей між двома фізичними особами. Якщо вам доводиться брати гроші в борг, розписку повинні складати також ви. Вона пишеться у вільній формі. Головне, що в ній слід вказати - це дату і місце її складання, ПІБ та паспортні дані, грошову суму і дату її повернення. Також вкажіть свідків, їх ПІБ та паспортні дані, якщо вони були присутні при складанні розписки та передачі грошей. Складена подібним чином розписка може бути пред'явлена в суді і прийнята як підтвердження факту передачі грошових коштів.
2
Інший поширений спосіб брати гроші в борг - це користуватися пластиковою картою. Зручності даного варіанту користування чужими ресурсами переоцінити складно: можна витратити гроші на щось зараз, а розплатитися, повернувши їх на картку, потім. Однак вигоди даного способу йдуть не на вашу користь. Часто зняття грошових коштів з картки обкладається відсоткової комісією, та за кожний день користування грошима також нараховуються відсотки. І хоча сьогодні на ринку пластикових карт існує досить багато пропозицій продуктів з так званим "grace period", тобто пільговим періодом користування коштами, протягом якого відсотки можуть взагалі не нараховуватися, завжди дивіться на додаткові умови угоди. В них можуть бути прописані нюанси, які можуть привести до незапланованих витрат.
3
Якщо ви зібралися зробити велику покупку, то самий, мабуть, найпоширеніший спосіб брати гроші - це оформити в банку кредит готівкою. Для цього вам буде потрібно заповнити анкету-заявку в відділенні банку і зібрати кілька документів (найчастіше паспорт і довідка 2-ПДФО, а також можливі додаткові документи в залежності від умов програми кредитування). Якщо ви проходите по банківським критеріям, через кілька днів вам подзвонять і повідомлять, коли можна підійти і забрати гроші .