Як в Excel закріпити клітинку у формулі. Як зафіксувати значення у формулі при автозаповнення в excel.

Формули в MS Excel за замовчуванням є «ковзними». Це означає, наприклад, що при автозаповнення комірок по стовпці у формулі буде автоматично змінюватися ім'я рядка. Те ж саме відбувається з ім'ям стовпця при автозаповнення рядка. Щоб цього уникнути, достатньо поставити знак $ у формулі перед обома координатами осередки. Однак при роботі з цією програмою досить часто ставляться завдання поскладніше.
Інструкція
1
У простому випадку, якщо формула використовує дані з однієї книги, при вставці функції в поле введення значень запишіть координати фіксованої комірки в форматі $ A $ 1. Наприклад, вам необхідно підсумувати значення по стовпцю B1: B10 зі значенням в комірці А3. Тоді в рядку функцій запишіть формулу в наступному форматі: = СУММ ($ A $ 3; B1) .Тепер при автозаповнення змінюватиметься тільки ім'я рядка другого доданка.
2
Аналогічним способом можна підсумувати дані з двох різних книг. Тоді у формулі треба буде вказати повний шлях до осередку закритої книги в формате:=СУММ($A$3;'Имя_диска:\Каталог_пользователя\Имя_пользователя\Имя_папки\[Имя_файла.xls]Лист1'!А1).Если друга книга (звана вихідної) відкрита і файли знаходяться в одній папці, то в кінцевій книзі зазначається лише шлях від файлу: = СУММ ($ A $ 3; [Імя_файла.xls] Лист1! А1).
3
Однак при такому записі, якщо ви збираєтеся додавати або видаляти рядки/стовпці у вихідній книзі перед першою осередком потрібного діапазону, в кінцевій книзі значення у формулі будуть змінюватися. При вставці порожніх рядків вище вихідної комірки, замість другого доданка в формулі кінцевої книги опиняться нулі. Щоб цього не відбувалося, книги потрібно зв'язати між собою.
4
Для цього в кінцеву книгу доведеться додати стовпець зв'язку. Відкрийте вихідну книгу і виберіть в ній комірку, значення якої повинно бути зафіксовано незалежно від операцій з таблицею. Скопіюйте це значення в буфер обміну. Перейдіть на лист в кінцевій книзі, де міститиметься формула.
5
В меню «Правка» виберіть пункт «Спеціальна вставка» і у вікні, натисніть кнопку «Вставити зв'язок». За умовчанням в комірку буде вписано вираз в форматі: = [Кніга2.xls] Лист1! $ А $ 1.Однако цей вираз буде виводитися тільки в рядку формул, а в самій комірці буде вписано його значення. Якщо вам необхідно пов'язати кінцеву книгу з варіаційним рядом з вихідної, приберіть знак $ із зазначеної формули.
6
Тепер в наступному стовпці вставте формулу підсумовування в звичайному форматі: = СУММ ($ A $ 1; B1), де $ A $ 1 - адреса фіксованої комірки в кінцевій книзі; В1 - адреса комірки, що містить формулу зв'язку з початком варіаційного ряду іншої книги.
7
При такому способі записи формули значення В1 вихідної таблиці залишиться незмінним, скільки б рядків ви ні додали вище. Якщо ж ви зміните його вручну, результат обчислення за формулою в кінцевій таблиці теж зміниться.