Як потрібно заводити машину.

Грубі помилки, допущені при використанні автомобіля, можуть привести до неприємних наслідків. Це стосується навіть такого звичного для водіїв дії, як запуск двигуна. Особливо обережним слід бути, заводячи автомобіль в морози: помилки в таких випадках можуть призвести до серйозних поломок.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що автомобіль готовий до запуску. Важіль перемикання передач повинен знаходитися в нейтральному положенні, зчеплення вимкнене, гальмо стоянки включений. Натисніть на педаль зчеплення і включите стартер. Як правило, в теплу пору року двигун заводиться вже через 2-4 секунди. Не відпускайте педаль зчеплення відразу після того, як заведеться мотор, особливо якщо на вулиці дуже холодно. Стартер вимикайте в той момент, коли почуєте звук працюючого двигуна.
2
Якщо у вас автомобіль з карбюраторним двигуном, використовуйте підсмоктування, щоб завести мотор в холодну пору року. Прибирати його не рекомендується, поки машина не прогріється. Якщо ви вимкнете підсмоктування занадто рано, двигун може затихнути, і тоді спроби завести його доведеться вживати знову.
3
Не вмикайте стартер більш ніж на 9-10 секунд. Іноді водії нехтують цим правилом, і стартер просто перегрівається. Якщо двигун не завівся, не потрібно негайно включати запалювання знову. Зачекайте хоча б 20-30 секунд і повторіть спробу. Не поспішайте і не нервуйте, якщо двигун не заробив відразу. Іноді автомобіль вдається завести тільки з 4-5 спроби, особливо якщо на вулиці дуже низька температура.
4
Якщо ви пробували запустити двигун вже 6-7 разів, але результату не добилися, спробуйте визначити неполадку. Причин може бути безліч. Якщо ви не розбираєтеся в пристрої автомобіля і не знаєте основних проблем запуску двигуна, зверніться до автомеханіка. У деяких випадках доводиться евакуювати автомобіль з місця стоянки на СТО.
5
Визначте, крутиться двигун чи ні по характерному звуку. Якщо двигун не реагує на включення стартера, причина може бути у відсутності харчування, несправності акумулятора, стартера або замка запалювання. Якщо колінвал крутиться, але автомобіль не заводиться, справа може бути у відсутності іскри в камері згоряння, залитих або несправних свічках запалювання, поломки паливної системи і т.п.
На сучасному автомобільному ринку в Росії будь-який бажаючий зможе підібрати собі транспортний засіб, будь це нова машина або вже з пробігом. Останні зазвичай набувають люди, хто хоче заощадити. Вибираючи б/у автомобіль, варто звернути увагу на деякі ключові моменти.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - газета з оголошеннями.
Інструкція
1
У першу чергу визначте мінімальні і максимальні межі вартості автомобіля, щоб не витрачати час на розгляд невідповідних для вас варіантів. Задумайтеся про те, як часто будете експлуатувати транспортний засіб (постійно або періодично), де будете на ньому їздити, на який час його купуєте і т.п.
2
Потім вирішите, якої марки і моделі повинна бути ваша машина, який тип кузова (седан, універсал, хетчбек і т.п.) вона повинна мати. Подумайте і про інші параметри, наприклад, потужності, типі двигуна і коробки передач, рік випуску, пробігу, бажаному кольорі і комплектації. При виборі враховуйте можливість технічного обслуговування, самостійного ремонту і доступність запасних частин у вашому регіоні.
3
Поцікавтеся думкою знайомих автовласників: чому вони вибрали саме цю машину , що їм подобається в ній, що не влаштовує. Почитайте відгуки в інтернеті про моделі транспортних засобів різних виробників, познайомтеся з їх особливостями і «слабкими місцями». Це допоможе вам не тільки визначитися з вибором, але і послужить основою при огляді. Ви будете знати, на що потрібно дивитися в першу чергу.
4
Звичайно, у кожної моделі автомобіля є проблемні місця, на які вам варто особливо звернути увагу, але все ж не полінуйтеся ретельно оглянути кузов на предмет іржі: арки, пороги, кришку багажника, підлога під килимками і т.д. Загляньте в моторний відсік. Там не повинно бути слідів герметика на шлангах, патьоків на двигуні, коробці передач і т.п.
5
Заведіть машину і послухайте, як працює двигун. Справний мотор не видає сторонніх звуків: стукотів, клацань і т.п. Попросіть проїхатися на машині. Під час руху проконтролюйте роботу трансмісії (не повинно бути хрускоту, постукування і т.п.). Протестуйте педаль гальма (вона повинна створювати пружний опір при натисканні).
6
Приділіть особливу увагу перевірці документів. Зіставте дані паспорта продавця з даними власника в паспорті транспортного засобу. Відмовтеся від покупки автомобіля за дорученням, так як вона може бути відкликана в односторонньому порядку або бути анульована у зв'язку зі смертю власника.