Як взяти кредит на придбання житла.

Значна частина росіян не має можливості придбати житло, використовуючи лише власні кошти. Для них було створено такий вид кредиту , як іпотека, який розрахований спеціально на покупку квартири або будинку. У отримання такого кредиту є свої відмінності від інших видів фінансування.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - довідка про доходи;
  • - копія трудової книжки;
  • - гроші для початкового внеску.
Інструкція
1
Знайдіть банк з найбільш вигідними для вас умовами іпотеки. Звертайте увагу не тільки на процентну ставку по кредиту, але і на інші параметри іпотечного пропозиції. Наприклад, якщо ви шукаєте кредит без початкового внеску, ваш вибір буде дуже обмежений - більшість банків хочуть, щоб ви внесли як мінімум 10% від вартості квартири або будинку. Рішенням в такому випадку може стати надання застави, якщо у вас у власності є ще одна квартира.
2
Зберіть необхідний пакет документів. Зверніться до бухгалтерії вашої організації, де вам повинні надати довідку про розмір зарплати за формою 2НДФЛ. Деякі банки допускають послаблення для клієнтів, які частину зарплати отримують «в конверті». Вони можуть надати для розгляду кредитної заявки довідку про доходи за формою банку. Якщо ви індивідуальний підприємець або юрист з приватною практикою, то ви можете підтвердити свої доходи наданням податкової декларації.
3
У відділі кадрів вашої компанії оформите завірену копію трудової книжки. На кожному аркуші копії повинні стояти печатка і підпис відповідального співробітника, а також напис «Копія вірна» та дата запевнення документа. Якщо ви хочете залучити до іпотеки созаемщика, наприклад, дружина, він повинен буде оформити ті ж документи, що і ви.
4
Знайдіть квартиру, яку ви хочете придбати в іпотеку. Найкраще зробити це перед зверненням за кредитом, так як ви зможете точніше зрозуміти, яка сума потрібна для покупки предпочитаемого вами житла.
5
Прийдіть в банк з усіма документами і заповніть кредитну заявку. Терміни її розгляду залежать від банку і можуть займати тиждень і більше. Для остаточного схвалення кредиту ви повинні будете також надати документи на квартиру, яку ви хочете придбати.
Корисна порада
Звертайтеся відразу в кілька банків. Згодом ви зможете вибрати пропозицію, найбільш вигідне для вас. Так ви витратите менше часу на отримання кредиту.