Як відновити старий будинок. відновлення старого будинку.

Багато приватних будинку стоять уже не один десяток років і знаходяться далеко не в кращому стані. Якщо дому потрібно капітальний ремонт, правильне визначення необхідних робіт і способів їх виконання дозволить в короткі терміни відновити будова, заощадивши чимало коштів і сил.
Інструкція
1
Ремонт старого будинку слід почати з його ретельного огляду. Основна увага зверніть на фундамент, стіни і дах. Саме від них залежить цілісність будинку , його надійність. Стан внутрішнього оздоблення та сантехніки є окремим питанням і не впливає безпосередньо на стійкість будови.
2
Оглядаючи будинок, зверніть увагу на тріщини в стінах та фундаменті - їх наявність говорить про те, що будинок сідає або стіни настільки старі, що починають валитися. Наявність тріщин у фундаменті передбачає необхідність його укріплення. У слабкому місці під фундаментом викопується ніша і заливається бетоном.
3
Іноді старі стіни починає вести, на них утворюються опуклості. Найчастіше таке трапляється з будинку ми, побудованими з саману (в південних регіонах країни таких будинків досить багато). Якщо на стіні є подібний горб, її в цьому місці необхідно розібрати і скласти заново, попередньо підперши несучі балки даху.
4
Якщо стіни будинку в хорошому стані, але мають непривабливий вигляд, їх можна «облагородити» трьома основними способами. Перший найважчий і дорогий, але який давав кращий результат - будинок необхідно обкласти облицювальною цеглою. Кладка виконується в півцеглини, будова набуває дуже гарний сучасний вигляд.
5
Другий спосіб полягає в обробці стін сучасними облицювальними матеріалами - наприклад, пластиком. Це найшвидший варіант, але його, по можливості, слід уникати. Не кажучи вже про те, що пластик горючий, оброблений таким чином старий будинок все одно виглядає не кращим чином. Оздоблення пластиком більше підходить для комерційної нерухомості, ніж для приватних домоволодінь.
6
Третій спосіб обробки стін досить традиційний і полягає в їх штукатурці або нанесенні декоративного шару шляхом набризкування. В останньому випадку в розчин слід додавати сучасні барвники, що дає дуже непоганий результат.
7
У старих будинків зазвичай зношуються дерев'яні елементи - балки перекриття, підлоги, крокви. Все згнилі деталі конструкції необхідно замінити. При ремонті даху старий шифер слід зняти і замінити сучасної металочерепицею. Вона не тільки легше, але і набагато красивіше. Обкладання старого будинку облицювальною цеглою і заміна шиферу на металочерепицю дадуть старому будовою друге життя.
8
Варіанти внутрішньої обробки безпосередньо залежать від матеріалу стін. Якщо будинок саманний, то найкраще буде обшити стіни гіпсокартоном. В цьому випадку ви отримаєте ідеально рівні стіни і позбавитеся від проблем з дрібними тріщинами, нерідко виникаючими на стінах саманових будинків. Для цегляних стін підійдуть будь-які варіанти обробки, тут все залежить від вашого бажання і фінансових можливостей.
При осіданні основи під фундаментом він покривається косими тріщинами, горизонтальні лінії на фасаді при цьому викривляються. Щоб зупинити деформацію фундаменту і не допустити подальшого руйнування, необхідно його відновити.
Вам знадобиться
  • - опорні бруси;
  • - дошки;
  • - лежень;
  • - кіля;
  • - кувалда;
  • - скоби;
  • - цементний розчин;
  • - цеглини або камінь;
  • - кельму.
Інструкція
1
Перевірте, чи закінчилася деформація, для цього поставте поперек тріщини гіпсові маяки, товщиною не більше 10 мм. Якщо через два тижні вони не розтріснулися, значить, щілини на фундамент не розширюються. В цьому випадку просто закрийте їх цементним розчином. В іншому випадку потрібні дієвіші заходи.
2
Зміцніть стіни будинку підпорами, щоб зупинити їх руйнацію. Міцно зафіксуйте опорні бруси, на них встановіть широку дошку як прокладки (щоб навантаження розподілялося рівномірно).
3
Інший кінець бруса обіпріть на лежень, розташований паралельно або перпендикулярно стіні. Зафіксуйте лежень кілками, убиваючи їх в землю. Опорний брус повинен мати нахил до землі 20-40 ?. Прорізи розкріпачити стійками.
4
Після того, як стіни будуть надійно зафіксовані, почніть роботи з фундаментом. Відрийте ділянку фундаменту з двох сторін, викопайте під ним траншею заввишки 35-50 см і довжиною не більше метра.
5
Негайно підведіть додаткову кладку з міцного каменю або забетонують цю ділянку. При необхідності відразу ж відновіть фундамент, закладіть тріщини цементним розчином.
6
Через 5-7 діб, коли розчин добре схопиться, проведіть ті ж роботи на сусідніх ділянках. Таким чином, зміцните весь фундамент по периметру. Головне, підсилюйте фундамент відразу після викопування траншеї, тривала перерва може викликати різке осідання фундаменту і навіть руйнування будинку.
7
Якщо будинок стоїть на схилі, захистіть підземну частину кладки від підземних стікають вод. Для цього влаштуйте хороший дренаж, відвідний від будинку воду, а вище по схилу посадите кілька дерев, які споживають велику кількість вологи.
Корисна порада
Дотримуйтесь всі вимоги безпеки, ретельно підготуйте будинок перед початком робіт. Найкраще залучити до відновлення фундаменту фахівців, які зможуть зробити все надійно і ретельно.