Як швидше вивчити іспит.

Сесія для студентів зазвичай настає несподівано, і підготовка до іспитів проходить стрімко. Швидко вивчити потрібну інформацію і не завалити тест можна тільки за умови цілковитої концентрації уваги.
Інструкція
1
Почніть підготовку хоча б за тиждень. Вивчити іспит за один день буде неможливо, особливо якщо весь семестр ви не відвідували заняття або не особливо приділяли уваги на них словами викладача. Дозування інформації призведе до кращого її засвоєнню і запам'ятовуванню.
2
Оцініть обсяг інформації, яку необхідно вивчити, і складіть графік. Розділіть всю інформацію на квитки, порахуйте їх кількість і розподіліть на що залишилися до іспиту дні. Поставте собі завдання щодня прочитувати певну кількість квитків, і в жодному разі не відступати від цієї мети, інакше під кінець вам доведеться вчити в рази більше, що не дасть результату.
3
Не відволікайтеся. Краще читати всього годину в тиші, ніж кілька - в галасливій зупинці. Вимкніть телевізор, радіо, плеєр і комп'ютер. Не піддавайтеся спокусі на хвилинку зазирнути в соціальні мережі або зателефонувати однокурсникові. Зосередьтеся на матеріалі, вдумуйтеся в прочитане, якщо щось залишилося незрозумілим - поверніться і прочитайте це знову. Не старайтесь запам'ятати текст напам'ять. Головне в підготовці - зрозуміти матеріал, засвоїти його і розповісти викладачеві на іспиті.
4
Робіть перерви. Звичайно, багатогодинна зубріння не приведе ні до чого хорошого. Вставайте з-за столу приблизно раз в сорок хвилин. Відпочинок може тривати п'ять-десять хвилин, за які ви повинні встигнути випити води, перекусити, зробити невелику розминку і пройтися по кімнаті. Намагайтеся не перемикати увагу на комп'ютер або телевізор.
5
Якщо до іспиту залишається один або два дні, а обсяг інформації дуже великий, вам доведеться застосовувати екстремальну техніку - «читання по косою». Суть її полягає в тому, що ви не вчитувався в матеріал, а переглядаєте його. Є одне «але»: такий метод підійде лише тим студентам, у яких добре працює зорова пам'ять. Коли ви витягнете квиток, слова з книг будуть спливати в голові, і відповідь складеться сам собою.
Зверніть увагу
Шпаргалки є не тільки можливістю списати на іспиті, але і запам'ятати матеріал. Під час набору тексту на комп'ютері або написання його від руки ви задієте м'язову і зорову пам'ять, що дає непоганий результат запам'ятовування.
Мистецтво запам'ятовування, мнемоніка, розпорядженні багатьма прийомами, які допомагають розкладати інформацію по потрібним осередкам, а потім без праці звідти витягувати. Але до того, щоб оволодіти мнемотехнікою, треба докласти зусиль, але всі вони потім будуть виправдані.
Інструкція
1
Немає нічого дивного в тому, що школяр або студент починає вчити предмет за кілька днів до іспиту. Втім, і результатами такого мозкового штурму не варто дивуватися. Така поведінка - це розрахунок виключно на удачу, яка прихильна далеко не до кожного. Проте, за кілька днів все ж можна вивчити теорію, якщо добре розбираєшся в практичної частини.
2
Для початку запам'ятайте кілька правил: - чим більше уривок досліджуваного тексту, тим краще ви розумієте матеріал, а розуміння - це основа відповіді; - краще вчити потроху з перервами, чим відразу все підряд; - якщо має вивчити декілька різних за обсягом матеріалів, починати треба з більшого.
3
Тепер складіть схему своєї роботи з предметом. Якщо вранці ви не працюєте і не вчитеся, то плануйте свої заняття саме на цей час. Ким би ви не були - «жайворонком» або «совою», мозок краще працює саме в першій половині дня, ви будете краще запам'ятовувати на свіжу голову. Найбільш сприятливий час - 7: 00-12: 00 та 14: 00-17: 00.
4
Починайте з самого складного матеріалу, особливо, якщо з практикою у вас зле. Щоб інформація міцно відклалася, її потрібно повторити чотири рази. Але це має бути не просто бездумне читання і зубріння. В перший раз ви переглядаєте матеріал і з'ясовуєте його структуру, в другій - виявляєте основні тези і зв'язок їх один з одним, в третій - повторюєте найважливіші факти, а наостанок складаєте план відповіді. За планом ви будете орієнтуватися, якщо щось буде потрібно повторити.
5
Грамотно сплануйте час не тільки на вивчення предмета, а й на відпочинок. Інтелектуальна робота досить швидко призводить організм до пригнобленого стану. Найкращим відпочинком вважається зміна виду діяльності з інтелектуального на фізичну працю. Через кожні 40 хвилин робіть перерви, в які бажано розім'ятися і повністю відволіктися від матеріалу, який вивчали.
6
Повторюючи відповіді на екзаменаційні питання, обов'язково намагайтеся спочатку згадати все, що ви вивчили або знали до цього, потім запишіть і тільки потім читайте. Виділіть найважчі моменти і розкажіть їх своїм близьким. Пояснюючи комусь, ви зрозумієте і запам'ятаєте матеріал. Коли весь масив матеріалу буде пройдений, влаштуйте собі іспит - вибирайте у випадковому порядку питання і відповідайте на них.