Як виховати сина без тата.

Для правильного розвитку дитина потребує двох важливих речах. З одного боку, в турботі та любові. З іншого боку, в дисципліні і розумінні чітких меж дозволеного. Дати малюкові ці навички можуть тільки мама і тато. У неповних сім'ях, в яких батька у дитини немає, відповідальність за вирішення цього завдання повністю лягає на плечі жінки. Особливо нелегко доводиться мамам хлопчиків. Для того, щоб виховати сина без батька, жінці самій необхідно вести себе правильно.
Інструкція
1
Для того щоб дати своєму малюкові все найкраще: смачну і корисну їжу, гарний одяг, цікаві іграшки, жінки, які виховують своїх дітей без чоловіка, у вільний від основної роботи час шукають варіанти додаткового заробітку. Природно, через таку постійної завантаженості приділяти багато часу синові, гуляти з ним і влаштовувати спільні розваги просто не виходить. В результаті дитина залишається наодинці зі своїми думками, почуттями та емоціями. Допускати цього не можна. Постарайтеся, незважаючи на всі свої справи, приділяти своєму малюку максимум часу. Частіше говоріть синові про свою любов до нього, цікавтеся його справами.
2
Дуже часто у матері, яка виховує сина одна, виникає бажання побалувати свого малюка і дозволити йому трохи більше, ніж треба. Таким чином жінка прагне компенсувати відсутність батька в житті хлопчика. В результаті такої поведінки мами дитина може перетворитися на справжнього маленького тирана з чітким переконанням того, що йому все дозволено. Тому, незважаючи на всю свою любов і жалість до сина, встановіть для нього строгі правила, які повинні обов'язково ним дотримуватися.
3
Хлопчик, особливо той, який росте без батька, потребує чоловічому образі. Тому обов'язково організуйте спілкування сина з дідусем, дядьком, вашим другом або сусідом. Взагалі, бажано щоб в оточенні хлопчика було якомога більше чоловіків, у яких він зможе спостерігати такі чоловічі якості як відповідальність, повага до жінки, сила, емпатія. Якщо хто-небудь з відомих людей є кумиром для вашого малюка, неодмінно підтримуйте його авторитет, розділяючи з сином захоплені емоції, пов'язані зі знаменитою особистістю.
4
Ніколи не говорите в присутності сина нічого поганого про його татові. Адже батько - це частина хлопчика, а згідно вашим невтішним відгуками про колишнього чоловіка, погана його частину. Такий умовивід малюка може привести до проблем із самоідентифікацією і розвитку деяких особистісних комплексів.
5
А головне, зрозумійте і прийміть той факт, що ваш син скоро виросте. Не забороняйте йому отримувати новий досвід, не захищайте від помилок. Давайте хлопчикові право вибору і обов'язково прислухайтеся до його думки, навіть якщо воно помилкове.
На жаль, не кожній сімейній парі вдається прожити «довго і щасливо». А найголовніше після розставання - зберегти цивілізовані стосунки заради дітей. Адже саме вони страждають від розлучення більшою мірою. І матерям припадати докласти чимало зусиль для правильного виховання дітей в неповній сім'ї, в якій вони б не відчували себе самотніми.
Інструкція
1
Найбільшою помилкою, якої грішать самотні мами, є неправильний образ батька , який вони прищеплюють своєї дочки. Рідко кому вдається розлучитися з батьком дитини без образ і взаємних образ. І все невисловлені слова особисто, переростають в бесіди з дитиною, яка ні в чому не винен. Але йому доводитися служити буфером між материнською неприязню до «колишньому». Але давайте розберемося, якщо ваш колишній коханий чоловік був таким негідником, то за що ви його любили і були з ним разом? Такими розмовами ви можете тільки втратити авторитет в очах дитини і бути нерозбірливою дурепою. А ось любов до батька може тільки посилюватися, як до жертви, якій зустрілася така претензійна дама.
2
Найкращим варіантом буде нейтральне висловлювання про батька дитини, особливо, якщо спільне життя пари так і не відбулася. На розпитування дочки відповідайте спокійно, без оціночних висловлювань. Краще, якщо розмова буде в ключі: «Я дуже хотіла дитину і я його народила, а у твого тата були інші плани на життя. Але я йому вдячна за те, що у мене є ти ». Цей варіант підходить в тому випадку, якщо батько дитини не приймають участь в його вихованні. Якщо дочка регулярно бачиться з батьком, у нього може бути інша думка щодо вашого розставання. В цьому випадку досягнете з чоловіком домовленості, що ви будете дотримуватися однієї версії в інтересах вашої дочки. Хоча, іноді досягти компромісу буває дуже і дуже складно, особливо, якщо втручаються і інші родичі.
3
Дівчаткам, зростаючим в неповних сім'ях без батька , складно навчитися вибудовувати правильні стосунки з протилежною статтю. Виражатися це може і в зайвої сором'язливості і, навпаки, в гіперсексуальності. Адже моделі правильних стосунків чоловіка і жінки у своїй власній родині перед очима немає. Дівчатка можуть лякатися суспільства хлопчиків, якщо такого немає в найближчому оточенні. Або компенсувати їх відсутність нав'язливим поведінкою. Ви повинні розуміти, що вини дівчинки в цьому немає. І мова йде не про девіантну поведінку, а про звичайні дитячих комплексах і браку батьківської любові. І треба не лаяти, а показати, що є інші грані життя, в яких є місце любові і взаємної поваги. Багато в чому в такій поведінці дівчинки зіграло роль те, що вона чула про чоловіків від вас ще в маленькому віці. І всі свої страхи, і іноді, і ненависть перенесла в підлітковий період.