Як почистити мікрохвильовку. Як очистити мікрохвильовку лимонною кислотою.

Мікрохвильова піч мається сьогодні мало не в кожній квартирі, без неї дуже важко уявити сучасний побут. Мікрохвильовка щодня використовується всіма членами сім'ї, тому не дивно, що вона швидко забруднюється і потребує періодичного очищення.
Вам знадобиться
  • - Мікрохвильова піч
  • - М'яка губка
  • - Оцтова або лимонна кислота
  • - Стакан з водою
Інструкція
1
Перш ніж приступити до миття мікрохвильової печі, ви повинні знати, що внутрішня її поверхня покрита спеціальною речовиною, покликаним відображати СВЧ-хвилі. Шар цей досить тонкий і його легко зруйнувати абразивними матеріалами. Тому не коштувати чистити мікрохвильовку за допомогою соди та інших засобів, здатних подряпати поверхню печі.
2
Мити піч можна тільки м'якою ганчіркою або губкою, уникаючи натискання на стінки і сильного тертя по них. Але що ж робити, якщо на стінках осіли і присохли плями, і витерти їх ніяк не виходить.
3
В цьому випадку візьміть миску або стакан з водою, розчиніть в ній невелику кількість оцту або лимонної кислоти. Поставте склянку в мікрохвильовку і включіть піч на максимальну потужність хвилин на 5. Зачекайте після відключення ще хвилин 10-15 для того, щоб плями остаточно розмокнули. Відкрийте дверцята, протріть внутрішні стінки звичайної вологою губкою.
4
Під впливом кислоти вся грязь розмокне, видалити її вийде без жодних зусиль і особливих зусиль. При витиранні намагайтеся не допускати затікання вологи з губки крізь решітки, що знаходяться на стінках. Це може привести до передчасного псування електроприладу.
5
Щоб уникнути повторного забруднення мікрохвильовки в самий найближчий час, пошукайте в продажу спеціальні великі кришки з пластмаси, якими можна накривати будь розігрівають або підготовлюване блюдо. Така кришка прекрасно пропускає крізь себе хвилі, але не дає рідини і жирам вихлюпуватися на стіни печі, уберігаючи їх від забруднення.
6
Таку кришку мити набагато легше, ніж всю мікрохвильовку, тим більше, що вона легко уміщається в стандартній посудомийній машині.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3OSYsU9NmGw
Корисна порада
Візьміть замість оцту свіжий лимон, чиста мікрохвильовка буде ще й приємно пахнути
Мікрохвильові печі експлуатують зазвичай всі члени родини. А якщо прибирає за собою не кожен, то через деякий час всередині можна знайти і крихти, і пригорілі залишки їжі, і жирні плями. На щастя, відчистити це сучасне чудо техніки набагато легше, ніж її газового або електричного побратима.
Вам знадобиться
  • - оцет;
  • - лимони;
  • - апельсинові кірки;
  • - сода;
  • - морська сіль.
Інструкція
1
Зверніть увагу на модель своєї мікрохвильовки: деякі з цих печей забезпечені спеціальною програмою по очищенню (автопіроліз). Якщо у вашій диво-пічці це передбачено, то просто періодично натискайте на потрібну кнопку. Весь жир і забруднення перетворюються в золу, яку потім можна легко протерти ганчіркою.
2
Приступаючи до очищення мікрохвильовки, спочатку витягніть з неї обертовий піднос і вимийте його теплою водою і засобом для миття посуду.
3
Витріть внутрішню поверхню печі сухою серветкою. Якщо до неї присохли залишки їжі або залишилися застарілі жирні плями, нанесіть миючий засіб, призначений для очищення СВЧ-печей, і хвилин через 5 спробуйте відчистити.
4
Замість хімічних речовин можна спробувати прибрати забруднення розчином води з оцтом (одна частина оцту на дві - води). Цей спосіб хороший ще тим, що прибирає і запах їжі.
5
Але пам'ятайте, що ніякими гострими, ріжучими або дряпаючими поверхню предметами користуватися не можна. Також не можна застосовувати чистячі засоби, в яких є великі тверді піщинки, щоб не подряпати внутрішню обшивку мікрохвильовки. І на електричні елементи цього приладу не повинна потрапляти ніяка рідина.
6
Покладіть в скляну ємність пару лимонів, розрізаних навпіл, і налийте туди ж води. Потім помістіть її в піч на 5 хвилин, виставивши максимальну потужність. Після відключення таймера дайте рідини з лимонами постояти всередині ще хвилин 10, а потім ємність приберіть, а поверхню печі протріть. Замість лимонів можна накласти в ємність і апельсинових кірок. В цьому випадку чинним речовиною проти жиру буде ефірне масло.
7
В чашку з водою додайте лимонної кислоти (дві чайні ложки) або оцту і нагрівайте її в печі в режимі найбільшої потужності 10 хвилин. Потім, не чекаючи охолодження і висихання стінок мікрохвильовки, протріть їх м'якою ганчіркою. Якщо за перший раз все не відчистити, повторіть цю процедуру знову. Аналогічно можна поступити, додавши у воду не лимонну кислоту, а стільки ж соди.
8
Можете також присипати жирні плями на дні грубки морською сіллю, окропивши її водою. Залиште на ніч, а вранці протріть поверхню серветкою.
9
Зовнішню чистку мікрохвильовки можна виробляти будь-яким відповідним миючим засобом для посуду і скла. Але намагайтеся не допускати затікання рідини в корпус електроприладу щоб уникнути неприємних наслідків.
10
Щоб чистка мікрохвильовки надалі не викликала труднощів, намагайтеся виконувати її частіше, хоча б раз на тиждень. Крім того, готуйте їжу, накриваючи її кришкою. В цьому випадку ніяких бризок жиру і забруднень у вас і не буде.