Як бути з кредитами під час кризи.

Якщо ви не ясновидець або досвідчений фінансовий аналітик, передбачити, коли прийде кінець чергового світовій економічній кризі, для вас буде вкрай важко. Чи брати кредити під час кризи або почекати, багато в чому залежить від виду кредиту, його необхідність і вашого фінансового стану на даний момент.
Інструкція
1
Споживчі кредітиБеріте споживчі кредити тільки в тому випадку, якщо вам справді не обійтися без тієї речі, яку ви зібралися купувати. Такі кредити на перший погляд дуже зручні. Вони, як правило, беззаставні. Вам не доведеться залишати в заставу квартиру або машину. Сума порівняно невелика, і здається, що розплатитися ви зможете в будь-якому випадку. Але ставки за кредитами під час кризи помітно вище, ніж в інший час . І за пилосос, диван або шубу вам доведеться переплатити чималу суму. Фінансові аналітики радять не поспішати. Краще почекати, коли ставки знизяться або накопичити на потрібну річ.
2
АвтокредітиНе здобувайте дуже дорогі машини, виплати по яких складуть більше чверті вашого щомісячного доходу. Адже під час кризи ризик втратити роботу досить великий. Вигідніше придбати машину економ-класу. Адже конкуренція на автомобільному ринку дуже висока. А в кризу люди намагаються почекати з великими покупками. Тому ставки по автокредитах в такий період не сильно підвищуються, а іноді навіть стають нижче.
3
Іпотечні кредітиПокупайте нерухомість, якщо у вас немає проблем на роботі і є накопичення в разі непередбаченої втрати робочого місця. Справа в тому, що під час кризи йде зростання безробіття. Тому ризики залишитися без постійного заробітку дуже високі. Але з іншого боку, в розпал фінансової кризи нерухомість зазвичай падає в ціні. Якщо у вас є впевненість в своїх силах, придбання власної квартири в іпотеку в таке час може бути вигідною покупкою.
4
Кредитні картиПользуйтесь кредитками грамотно. Банки під час кризи наполегливо пропонують скористатися їх кредитними картами. Але потрібно пам'ятати, що за переведення в готівку завжди береться досить висока комісія, як у власних банкоматах банку, так і в сторонніх. Використовуйте кредитки тільки в магазинах або тих місцях, де можна розплатитися безготівково. За цей відсотки не знімаються. До того ж, більшість банків надають пільговий період від одного до двох місяців, коли гроші банку можна використовувати без сплати відсотків.
Тривала криза в Греції позначився на економічному становищі її європейських партнерів і всієї єврозони в цілому. Причини економічних негараздів Греції криються в структурних вадах економіки і безвідповідальному проведенні соціальної політики. Країни Європи докладають спільних зусиль для вирішення системної кризи, щоб не допустити виходу Греції із зони євро.
Криза в Греції має боргові коріння. Тривалий час країна користувалася кредитами для здійснення непродуманих соціальних програм, в результаті чого необґрунтовано зростала заробітна плата в державному секторі, а також соціальна допомога. В результаті такої політики уряду Греція опинилася в борговій ямі, не маючи можливості розрахуватися за зобов'язаннями перед кредіторамі.Следуя рекомендаціям міжнародних фінансових кіл, Греція все ж ввела економію у всіх сферах соціального життя. Проте заходи ці були запізнілими і призвели лише до загострення ситуації в суспільстві. Результатом стали масові заворушення, страйки на виробництві, всілякі акції протеста.Експерти Європейського Союзу розробляють план заходів щодо виходу Греції з кризи. В число заходів включено зняття внутрішніх ринкових обмежень, спрощення реєстрації компаній, зниження частки привілейованих професій. Планується також відкрити держсектор для конкуренції з приватними виробниками. Проте самотужки Греція вже не в змозі впоратися з проблемами в економіке.До тих пір, поки Греція залишається в єврозоні, Європейський Союз буде її підтримувати, заявив в одному з виступів Жозе Мануїл Баррозу, голова Європейської комісії. Умовою для цього є виконання зобов'язань, вироблюваних об'єднаною Європою та Міжнародним Валютним Фондом. Інструментом для фінансової допомоги повинні стати спеціальні структурні фонди.Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле пообіцяв, що уряд його країни розгляне додаткові заходи щодо стимулювання економіки Греції. Щоб така допомога була надана, необхідні гарантії того, що фінансова підтримка буде поєднуватися з радикальними змінами в структурі економіки та з проведенням в країні намічених реформ. Експерти вважають, що Німеччині, що має найбільш сильну економіку серед країн єврозони, належить зіграти ключову роль у подоланні кризових явищ, що торкнулися Грецію.