Як повернути гроші за пилосос. закон про захист прав споживачів пилососа.

При виявленні дефекту в придбаному пилососі ви вправі повернути гроші, сплачені за нього. Для цього складається претензія, після написання якої продавець зобов'язаний відшкодувати вам вартість покупки. Це регламентовано законом «Про захист прав споживачів».
Вам знадобиться
  • - пилосос;
  • - гарантійний талон на пилосос;
  • - чек на оплату товару;
  • - технічний паспорт на пилосос;
  • - бланк претензії;
  • - бланк позовної заяви.
Інструкція
1
При покупці пилососа продавець повинен видати гарантійний талон, чек та іншу технічну документацію. Обов'язково перевірте наявність всіх документів, щоб у разі виявлення браку ви змогли довести свою правоту.
2
При користуванні пилососом дотримуйтесь правил експлуатації, які прописані в технічному паспорті товару. Якщо виявлений шлюб був допущений при виробництві пилососа, ви вправі повернути гроші. Якщо ж поломка сталася через неправильну експлуатацію, вартість покупки повернути не вийде.
3
Складіть претензію. Адресуйте її керівнику магазину або мережі магазинів. Вкажіть дату придбання пилососа, його повне найменування. Напишіть, коли був виявлений брак. Впишіть, що бажаєте отримати гроші, сплачені за пилосос. Посилайтеся на закон «Про захист прав споживачів». Підпишіть претензію, поставте дату її складання. Прикладіть до неї всю документацію на товар, включаючи чек, гарантійний талон. В даний час в магазинах пропонується, крім основної, додаткова гарантія. Якщо ви придбали таку, вкажіть це. До терміну закінчення гарантії ви вправі повернути свої гроші за бракований пилосос.
4
Передайте претензію, документацію на пилосос і сам товар продавцеві. Він повинен проставити на вашому екземплярі відмітку про прийняття. Якщо продавець відмовляється приймати у вас претензію, направте її поштою на адресу магазину з повідомленням про вручення.
5
Коли продавець отримає претензію, він зобов'язаний самостійно провести експертизу, на яку відводиться (відповідно до закону) до 45 днів. Бажано бути присутнім особисто при перевірці. Якщо продавець відмовився провести її, залучіть незалежних експертів. З результатами перевірки, чеком на її оплату прийдіть в магазин. Продавець повинен відшкодувати вироблені вами витрати.
6
Якщо спір не вдалося вирішити мирним шляхом, гроші вам повернути відмовляються, зверніться до суду. Напишіть позовну заяву. Прикладіть до нього всю документацію на пилосос, в тому числі гарантійний талон, результати експертизи і чек на оплату перевірки. В результаті судового розгляду продавець буде зобов'язаний виплатити вам всі витрати, включаючи неустойку.