Як повернути гроші за абонемент.

Абонемент - це зручна форма оплати послуг. По ньому і заняття, і відвідини коштує дешевше, ніж разове. Однак досить часто життєві обставини складаються так, що тимчасово відвідувати те місце, куди куплений у вас абонемент не виходить. І в зв'язку з цим перше питання, яке виникає: «А як можна повернути гроші за невитрачений абонемент?»
Інструкція
1
В першу чергу, необхідно звернутися безпосередньо до співробітників клубу, солярію, фітнес-центру та ін. У разі, якщо жодне з відвідувань абонемента не було вироблено, він вважається невикористаним і може бути прийнятий закладом назад. Гроші ж повинні повернути. Для цього вам потрібно написати заяву на ім'я керівника організації, з якою ви збиралися співпрацювати. Вкажіть в ньому причину, по якій вам доводиться поміняти плани. Як правило, це проблеми зі здоров'ям або переїзд в інше місто або країну. Прикладіть до вашою заявою підтверджуючі документи - довідку від лікаря або паперу, що підтверджують переїзд. Гроші вам повинні повернути.
2
Якщо абонемент ви вже почали використовувати, але продовжити не можете, то і в цьому випадку повернути гроші ви можете. Згідно ст.32 Закону «Про захист прав споживачів», вам зобов'язані перерахувати назад кошти за решту невикористані послуги. Розмір компенсації заклад розрахує самостійно за власними тарифами. Однак якщо ви будете не згодні з сумою, можете оскаржити її в судовому порядку.
3
Відмовитися від абонемента ви можете і не тільки в тих випадках, коли реально і з об'єктивних причин не вдається отримувати оплачені послуги. Законодавство передбачає відмову від послуг і отримання назад грошей і в тому випадку, якщо ви просто передумали або знайшли заклад з більш прийнятними для вас умовами. В цьому випадку також на підставі вашої заяви вам зобов'язані повернути гроші за абонемент.
4
Якщо отримати гроші від закладу ви не можете, вплутуватися в судові розгляди не хочете, і сума повернення для вас непринципова, можете просто перепродати свій абонемент іншій особі. Для цього вам потрібно прийти з покупцем в заклад, в якому у вас оформлений абонемент, і переоформити його на іншу людину. В деяких випадках за цю процедуру вас можуть попросити доплатити.
Корисна порада
Якщо вам відмовляють у поверненні грошових коштів, просите відповідний папір, в якій буде зафіксована в письмовому вигляді причина відмови. Цей папір стане вашою опорою в судовому розгляді.