Як повернути гроші за куплену річ.

Ви купили товар, але вдома виявили, що він вам не підходить за розміром чи кольором. А може, ви просто піддалися азарту шопінгу, і зараз розумієте, що куплена річ - зайва. Що робити в цьому випадку і чи можливо повернути гроші?
Вам знадобиться
  • - знання Закону «Про права споживачів»,
  • - впевненість.
Інструкція
1
Якщо з придбаним товаром все гаразд, ви все одно його можете повернути протягом 14 днів з дня покупки, якщо він не вказаний у переліку товарів, що не підлягають поверненню. При цьому всі ярлики і пломби повинні бути на місці, упаковка ціла, а куплена річ не мати слідів використання. Відсутність товарного чека не позбавляє покупця можливості звернутися з вимогою про повернення. Але в цьому випадку все залежить від продавця - чи піде він вам назустріч чи ні - закон його до цього не зобов'язує.
2
Зверніть увагу, що в законі йдеться про обмін товару на аналогічний, якщо він не підійшов за розміром, фасоном, габаритами, кольором, комплектації. І тільки в разі відсутності на день звернення в магазині товару, підходящого для заміни, покупцеві повертаються гроші. Тобто, якщо ви маєте намір повернути гроші за куплені туфлі, не варто в заяві вказувати, що вони не підійшли вам за розміром.
3
У великих мережевих магазинах з поверненням товару зазвичай проблем не виникає - достатньо прийти туди з паспортом і на місці заповнити бланк заяви. Гроші вам повинні повернути протягом трьох днів.
4
По-іншому може ситуація справу з невеликими магазинами. Якщо співробітники магазина відмовили вам, напишіть заяву в двох примірниках на повернення товару, вказавши найменування продавця, назва магазину та його адреса, свої паспортні дані, адресу і телефон. В заяві вкажіть назви статей Закону «Про права споживачів», на які ви посилаєтесь. Працівник магазину, що прийняв заяву, повинен розписатися на ньому, вказавши дату. Один підписаний примірник залиште собі. Можете також продублювати заяву електронною поштою - її зазвичай читає адміністрація магазину.
5
Як правило, цих дій буває достатньо, щоб переконати всіх в серйозності ваших намірів. І, якщо немає серйозних підстав для відмови, ваші вимоги задовольняються. В іншому випадку ви можете звернутися в Товариство із захисту прав споживачів вашого міста.
6
А що робити, якщо товар, куплений через інтернет, виявився зовсім не таким, як ви його представляли, і зовсім вам не подобається? Якщо це не товар, виготовлений спеціально для вас на замовлення, ви маєте право повернути його в магазин протягом семи днів після одержання. Упаковка, ярлики при цьому повинні бути цілими. Продавець зобов'язаний повернути вам гроші протягом десяти днів з дня пред'явлення вами вимоги. При цьому витрати з доставки товару до продавця несете ви, якщо протилежне не описано в вашому Угоді з продавцем.