Як повернути гроші з освіти.

Вартість навчання для багатьох студентів є значною витратною частиною їхнього бюджету. Завдяки соціальному відрахуванню можна повернути витрачені на навчання кошти: студентам-очникам - до 6500 рублів, які навчаються на заочних відділеннях - до 15600 рублів за рік.
Вам знадобиться
  • - декларація за формою 3-НДФЛ;
  • - копія паспорта платника податків;
  • - копія свідоцтва про народження навчається;
  • - копія договору з навчальним закладом ;
  • - довідка з навчального закладу, яка підтверджує факт навчання;
  • - копії платіжних документів (за навчання);
  • - довідка про доходи фізичної особи за формою 2 -НДФЛ;
  • - дані банку, в який буде перераховуватися платіж
Інструкція
1
Соціальний податкове вирахування з витрат на навчання (становить 13% від суми), згідно 219-й статті Податкового Кодексу РФ, можна отримати працюючому платнику податків, яка оплатила своє навчання. Крім того, на цю суму вправі претендувати платник податків-батько, попечитель або опікун, який оплатив навчання студента (віком до 24 років). Тут також враховується розмір прибуткового податку, який сплатив платник податків в певному податковому періоді, та надається довідка зразка 2-ПДФО (зарплата за рік по місяцях).
2
Граничними сумами витрат для часткової компенсації є: 50 000 рублів для навчаються на денній формі і 120 000 рублів для тих, хто вчиться на заочній або вечірній формах та екстернаті. Нескладно порахувати: якщо ви внесли плату за навчання студента-очники, наприклад, 40 000 рублів, то зможете одержати відрахування - 5 200 рублів (13% від загальної суми оплати). Якщо ж заплатили 80000 рублів, то отримаєте тільки 6500 рублів. Але та ж сама сума, яку сплатив працюючий студент-заочник, компенсуватиметься без обмежень (13% - 10 400 руб.)
3
Щоб повернути вирахування на навчання, платник (будь-хто з батьків, а з 2009 року - сестра, брат студента-очники) або ж сам працюючий студент повинні звернутися до податкової інспекції, розташовану за місцем прописки. З документів необхідно надати декларацію, заповнену за формою 3-НДФЛ. До неї треба докласти комплект наступних документів: копії паспорта платника податків, свідоцтва про народження учня, договору, укладеного з освітньою установою, ліцензії; довідку з навчального закладу про те, що студент дійсно навчався у них в даний період часу на очному (заочному, вечірньому) відділенні.
4
Обов'язково додайте копії платіжних документів, які підтверджують розмір оплати за навчання. Необхідна і довідка (довідки) за формою 2-ПДФО про доходи фізичної особи, видана організацією-роботодавцем.
5
Виплати будуть перераховуватися на вашу ощадкнижку, тому в своїй заяві вкажіть найменування і відділення банку, його реквізити і номер вашого особового рахунку.