Як повісити люстру.

Для того, щоб повісити люстру, не потрібно володіти спеціальними професійними навичками. Однак базові знання про побутову електриці вам все ж знадобляться.

Для початку перевірте, чи є у вас все необхідне для того, щоб повісити люстру. По-перше, у вас повинна бути драбина або інша стійка опора. Крім того, вам знадобляться деякі інструменти: пасатижі, кусачки, викрутка з індикатором напруги, викрутка з вузьким жалом і монтажні затискачі (так звані «жаби»). Не забудьте також подбати про те, щоб кімната була досить добре освітлена, адже ви не зможете користуватися освітлювальними приладами під час роботи. Вкрай бажано перед початком робіт запастися ліхтариком.

Люстри зазвичай вішаються на заздалегідь підготовлений гак. Його необхідно ретельно обмотати ізолентою або іншим не проникним ток матеріалом. Бажано нанести изоленту не менше ніж у два шари - для виключення непокритою поверхні. Обов'язково перегляньте інструкцією до вашого освітлювального приладу і переконайтеся, що його використання не вимагає обов'язкового заземлення. В іншому випадку необхідно буде заземлити його.

Тепер слід приступити до знеструмлення приміщення. Для цього потрібно вимкнути автоматичний вимикач на електричному лічильнику, а відсутність в мережі напруги перевірити викруткою-індикатором. На стелі повинні знаходитися три закінчення дроти (два кінці - «фаза», а один кінець - «нуль»). «Нульовий» кінчик згодом буде направлений в монтажну коробку, а «фазні» - до вимикача. Всі три кінця зачищаються (слід оголити не менше 3-4 мм дроти) і розводяться в сторони так, щоб вони не стикалися.

Тепер нам необхідно визначити, які ж з закінчень є «фазними», а який - «нульовим». Для цього ми переводимо автоматичний вимикач у включеному становище і перевіряємо кінці проводів викруткою-індикатором. На тих проводах, де буде «фаза», лампочка загориться, на «нулі» ж - ні. Бажано помітити дроти, щоб не переплутати їх згодом. Треба відзначити, що сучасні дроти не потрібно перевіряти на фазность: вони мають обов'язкове маркування. Провід з «фазою» маркуються чорно-коричневим, а «нульові» - синім кольором.

Така ж маркування може бути і у проводів люстри. В іншому випадку фазность проводів перевіряється так. Два дроти приєднуються до розетки. Частина ламп повинна загорітися, помічаємо дроти, які в цей момент були під'єднані до мережі. Тепер змінюємо один з проводів на третій. У разі, якщо загорілася друга частина ламп, перший дріт є «нульовим», а другий і третій (які мінялися місцями) - «фазні». Якщо ж лампи не загорілися, значить вийнятий з розетки дріт є «нульовим».

Тепер можна приступити до монтажу люстри. Сама вона вішається на гак, а її «нульовий» провід з'єднується з «нульовим» же проводом на стелі. «Фазні» проводу також з'єднуються між собою. Перевіривши роботу люстри на включення і виключення, можна загвинчувати захисний ковпачок, який закриває сполучені дроти.

Як бачите, повісити люстру своїми руками досить нескладно.