Як почистити каструлі. Як видалити нагар з емалерованной каструлі.

Чисті каструлі виглядають охайно, готувати в них одне задоволення. Сучасні каструлі легко відмиваються теплою водою за допомогою звичайного миючого засобу. Набагато серйозніше стає ситуація, якщо їжа підгоріла, і завзятий нагар ніяк не хоче піддаватися намиленої губці.
Вам знадобиться
  • - Миючий засіб
  • - Губка
  • - Вода
  • - Харчова сода
  • - Газований напій
  • - Зубний порошок
Інструкція
1
Метод очистки каструлі від в'ївся бруду залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена.
2
Емальовані каструлі чистити найлегше, але щоб уникнути псування емалі при цьому доводиться дотримуватися кількох правил. Чи не заливайте таку каструлю відразу після пригорання холодною водою. Емаль боїться різкого перепаду температур, може піти від цього тріщинами. Тому дайте каструлі охолонути і тільки після цього приступайте до видалення нагару. Залийте дно каструлі невеликою кількістю води, додайте в неї харчову соду, прокип'ятіть отриману суміш на дуже повільному вогні протягом 25-30 хвилин. Після цього грязь легко відстане від дна, її можна буде видалити губкою з миючим засобом.
3
Ніколи не тріть емальований посуд жорсткими щітками, дротяними сітками і вже тим більше не відколупували нагар ножем та іншими гострими предметами. Ніжна емаль легко відколюється, зіпсовану каструлю вже не можна використовувати для приготування і зберігання в ній продуктів.
4
Каструлю з нержавіючої сталі або будь-якого іншого хімічно стійкого металу можна очистити за допомогою звичайної газованої води. Просто налийте в каструлю спрайт, колу або будь-який схожий на них напій, залиште на ніч для впливу і вранці ви будете вражені повчив результатом.
5
Алюмінієві ж каструлі не можна піддавати впливу агресивних хімікатів і сильному тертю. На виручку прийде злегка призабутий усіма нами зубний порошок. Просто змочіть забруднився поверхню, присипте її зубним порошком, залиште на ніч. Вранці ви зможете прибрати бруд простим рухом пальця. Щоб алюмінієві каструлі блищали, можна протерти їх губкою, змоченою в оцтової кислоті, але краще цього не робити. Кислотою ви змиєте оксидную плівку, що захищає їжу від контакту зі хімічно нестабільним алюмінієм. З цієї ж причини не рекомендується зберігати в алюмінієвих каструлях борщі і кислі компоти.
6
Чим береженого ви будете відносити до своїх каструлях, тим довше вони вам прослужать.
Корисна порада
Якщо у вас в будинку збереглася стара мідна каструля, чистити її слід сумішшю крейди і нашатирного спирту.