Як в Excel порахувати вік. Як порахувати вік в екселя.

Програмні пакети Microsoft Office Excel, Gnumeric і OpenOffice.org Calc дозволяють не тільки створювати і редагувати електронні таблиці, але й здійснювати обчислення. Можна, наприклад, ввести роки народження перерахованих у списку людей і автоматично обчислити їх віку .
Інструкція
1
Відведіть в таблиці одну комірку для номера поточного року. Введіть туди відповідне число (обов'язково чотиризначний, а не скорочене двозначне). У всіх перерахованих нижче прикладах вважатиметься, що номер поточного року введено в комірку A1.
2
Можна також зробити, щоб поточний рік задавався автоматично. Тоді значення відповідної комірки можна буде не модифікувати щороку вручну, але правильно обчислення здійснюватимуться лише в тому випадку, якщо в комп'ютері правильно встановлено годинник і календар. Використовуйте для цього наступну формулу: = рік (сьогодні ()) в російській версії або = year (today ()) - в англійській. В програмі Gnumeric тут і далі використовуйте оператори англійською мовою, навіть якщо сам інтерфейс програми русифікований.
3
В клітинку, в якій повинен знаходитися вік людини, введіть наступний вираз: = A1-Xn, де Xn - осередок, в якій розташований номер року народження того ж людини. Наприклад, якщо він розташований в комірці B4, то вираз набуде вигляду: = A1-B4.
4
Зазначений спосіб незручний тим, що дати народження всіх перерахованих в таблиці людей приймаються за перше січня, і вік розраховується без урахування того фактора, що дні народження можуть припадати і на середину або кінець року. Щоб розраховувати вік більш точно, помістіть в комірку A1 поточну дату в тому форматі, на який налаштований використовуваний вами офісний пакет (ці настройки піддаються зміні). Наприклад, якщо формат дати - дд/мм/рррр, а сьогодні 6 квітня 2012, введіть в цей осередок 06/04/2012. Врахуйте, що в цьому випадку міняти вміст цього осередку доведеться вручну кожен день. Щоб цього уникнути, введіть в неї такий вираз: = сьогодні () або = today (). При цьому, як і в попередньому випадку, переконайтеся, що в комп'ютері правильно встановлено годинник і календар.
5
Замість року народження людини вкажіть у відповідній комірці його дату народження в тому форматі, на який налаштований офісний пакет. А в клітинку, в якій має зазначатися автоматично розрахований вік, введіть наступний вираз: = datedif (A1; Xn; "y") або = разндат (A1; Xn; "y"). Наприклад: = datedif (A1; B4; "y"). Буква y є в обох випадках латинської.