Як в Excel пронумерувати комірки.

Пронумерувати осередки в програмі Excel можна кількома способами залежно від очікуваного результату. Цифри можуть йти по порядку номерів, в геометричній або арифметичній прогресії, можна нумерувати осередки через одну і зі збільшенням на стільки одиниць, скільки потрібно.
Інструкція
1
Щоб пронумерувати осередки по порядку у форматі "1, 2, 3, 4 ... n", виділіть першу клітину таблиці і введіть в неї першу цифру, з якої почнеться відлік. Потім поставте курсор миші в нижній правий кут осередки (в кутку осередки повинен з'явитися чорний хрестик) і натисніть кнопку Ctrl. Не відпускаючи її, натисніть ліву кнопку миші і ведіть вниз або вправо стільки осередків скільки потрібно. Відпустіть кнопку миші, а потім кнопку Ctrl на клавіатурі.
2
Якщо необхідно пронумерувати осередки з проміжком у форматі "1, 3, 5, 7 ... n", поставте в першу комірку таблиці початкову цифру. Потім виділіть той діапазон клітин, якої повинен бути пронумерований. У головному меню програми виберіть команду «Правка»/«Заповнити»/«Прогресія». У вікні, в блоці «Розташування», кнопка, яка вказує на виділення, буде встановлена автоматично (або за стовпцями, або по рядках). У блоці «Тип» виберіть тип нумерації осередків (наприклад: арифметична). У рядку «Крок» встановіть проміжок, з яким повинна відбутися нумерація (наприклад: 2). При необхідності відзначте граничне значення для осередків, при якому нумерація відбудеться до певної цифри. Натисніть ОК.
3
В Excel можна пронумерувати осередки в довільному форматі, тобто нумерувати, пропускаючи кілька з них і з різницею в кілька одиниць (наприклад: кожну другу, відмінну від попереднього номера на п'ять). Для цього поставте в перший осередок цифру, з якої почнеться відлік. Потім через потрібну кількість осередків в потрібній клітці після проміжку напишіть наступну формулу: поставте знак одно, потім клікніть мишкою в першу клітинку з цифрою, наберіть на клавіатурі «+» і поставте ту цифру, на яку хочете збільшити номер осередки наступну за першим. Натисніть Enter. Потім виділіть діапазон, в який входять осередок, наступна за перший, і друга, що вийшла в результаті застосування формули, цифра. Поставте курсор миші в нижній правий кут, щоб з'явився чорний хрестик, натисніть праву копку миші і зсувайте її на ту довжину ряду цифр, яку хочете отримати. Щоб формули перетворити в числа, виділіть ряд і натисніть праву кнопку миші. Виберіть у контекстному меню команду «Копіювати». Навколо виділеного діапазону з'явиться пунктирна змійка. Ще раз натисніть на праву кнопку миші і знайдіть в меню команду «Спеціальна вставка». У вікні, натисніть кнопку навпроти слова «Значення». Натисніть ОК.
Зверніть увагу
Щоб пронумерувати комірки в зворотному порядку (від більшого значення до меншого), потрібно виконати ті ж умови, але зі знаком мінус.
Корисна порада
Для більш чіткої і правильної нумерації осередків краще використовувати формули. У них ви прописуєте той проміжок одиниць, на який збільшується або зменшується новий номер.
Microsoft Excel - найбільш поширений табличний редактор і якщо потрібно пронумерувати осередки в таблиці, то найпростіше скористатися ним. Тим більше що при необхідності готові таблиці з табличного редактора можна без проблем переносити в текстовий редактор Word.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel 2007
Інструкція
1
Встановіть курсор в ту клітинку таблиці, з якою повинна починатися нумерація, і впишіть в неї перший номер послідовності. Це може бути нуль, одиниця, негативне число або навіть формула, яка дає числовий результат. Після того, як значення буде введено і натиснута клавіша Enter, курсор переміститься в наступну комірку - поверніть його знову в клітинку початку нумерації.
2
Відкрийте випадає "Заповнити» в групі команд «Редагування» на вкладці «Головна» меню Excel. На піктограмі цієї команди немає ніякої написи, а зображена на ній блакитна стрілка, спрямована вниз. У випадаючому списку виберіть рядок «Прогресія», щоб відкрити вікно налаштувань заповнення клітинок номерами.
3
Поставте в цьому вікні позначку у написі «за стовпцями», якщо нумерація осередків повинна йти зверху вниз. Якщо потрібно нумерувати осередки зліва направо, то поставте позначку у написі «по рядках».
4
Залиште мітку у напису «арифметична», якщо потрібна проста нумерація - тобто така, при якій наступний номер виходить додатком постійного числа («кроку») до поточного номеру.
5
Змініть значення в полі «Крок», якщо прирощення номерів має бути відмінно від одиниці. Наприклад, щоб значення номерів були тільки непарними, впишіть в це поле двійку. За замовчуванням тут стоїть одиниця - при такому значенні виходить самий звичайний порядок нумерації.
6
Впишіть в поле «Граничне значення» останній номер.
7
Натисніть кнопку «OK» і редактор заповнить задане число осередків номерами в заданому вами порядку.
8
Якщо пронумерувати потрібне невелике число осередків, то процедуру можна значно спростити. Введіть у першу клітинку початкове значення, у другу - наступне, потім виділіть обидві осередки і наведіть курсор на правий нижній кут області виділення. Коли значок курсора зміниться (стане чорним хрестиком меншого розміру) натисніть ліву кнопку миші і тягніть виділення в потрібному напрямку до кінцевої осередки майбутньої нумерації. Коли ви відпустите кнопку, Excel заповнить весь виділений діапазон номерами осередків.