Як в Excel зробити прокрутку. Як зробити в таблиці Ексель прокрутку.

Більшість сучасних додатків, що працюють з електронними таблицями, дозволяє задавати імена рядків і стовпців. MS Excel такою можливістю не володіє: підписи до даних доводиться вносити безпосередньо в таблицю. Але в цьому є і своя перевага. Ця програма дає можливість залишати видимими підписи до варіаційним рядам при прокручуванні таблиці на будь-яку кількість осередків по вертикалі і горизонталі.
Інструкція
1
Таким чином, підписи і заголовки можна залишити видимими, а безпосередньо дані зрушувати і перегортати як вгору, так і вліво. Це має сенс, коли таблиця велика за обсягом, а ви вносите або переглядаєте дані, розташовані в кінцях рядків або стовпців. Щоб не збитися і не внести інформацію в невідповідну комірку, зручно, щоб підписи були весь час на виду.
2
В інших електронних таблицях і базах даних видимими залишаться або імена рядків (при горизонтальній прокрутці), або імена стовпців (при вертикальній). Такі, наприклад, MS Access, Statistica for Windows та інші. В Excel же можна продублювати одне і те ж вікно на одному аркуші, причому підписи до даних будуть розташовані ніби поверх самої таблиці, і маніпуляції з ними можна буде проводити незалежно один від одного.
3
Для цього насамперед напишіть заголовки в шпальтах і підписи до рядків. Не важливо, чи будете ви користуватися об'єднанням осередків, скільки рівнів буде у заголовків і підзаголовків: у кожному разі розділити лист на фіксовану і прокручуємо області ви зможете точно відповідно до ваших потреб.
4
Підписавши заголовки і назви рядків, в головному меню програми виберіть розділ «Вікно» і знайдіть у ньому пункт «Розділити». За замовчуванням видиме вікно листа буде розділене на чотири рівних сектора вільно переміщуваними лініями. При цьому верхня і ліва частини сторінки, відокремлені лініями роздільник областей, опиняться продубльованими поверх вихідної таблиці на стільки рядків і стовпців, скільки рядків і стовпців буде розміщено зліва і зверху від роздільників.
5
В такому подвоєнні вам немає абсолютно ніякої необхідності. Тому, якщо вам потрібно залишити видимими тільки назви рядків, клацніть двічі лівою кнопкою миші по горизонтальній розділової лінії. Вона зникне, як зникне і подвоєння імен стовпців. Потім наведіть курсор на вертикальну лінію, при цьому його покажчик змінить вигляд. Утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть розділову лінію до правої межі імен рядків.
6
Щоб прибрати непотрібне подвоєння імен рядків, зайдіть в меню «Вікно» і виберіть у ньому пункт «Закріпити області». Подвоєння імен знову зникне, а вертикальна лінія змінить вигляд з об'ємною на двомірну і виявиться жорстко зафіксованої. Тепер при горизонтальній прокрутці таблиці підписи до рядків будуть завжди на виду незалежно від того, скільки друкованих сторінок з даними ви перегорнути.
7
Таким же шляхом можна відокремити заголовки стовпців або те й інше одночасно. Проте ні видалити, ні перемістити розділові лінії в цьому режимі буде неможливо. Якщо ви помилилися, і необхідно зрушити одну або обидві розділові лінії, в меню «Вікно» виберіть пункт «Зняти закріплення областей». Роздільники знову приймуть об'ємний вигляд, і ви можете перетягнути їх у потрібне місце сторінки за допомогою миші. Потім знову закріпіть області. Коли потреба в поділі областей відпаде, в меню «Вікно» виберіть «Зняти розділення». Втім, робити це зовсім не обов'язково, т.к. на друку ці лінії відображатися не будуть.
Зверніть увагу
При виведенні на друк підписи до рядках і стовпчиках будуть відображатися тільки на тих сторінках, в область друку яких вони входять, незалежно від того, прибрали ви поділ областей або залишили.