Як в Excel порівняти дані. порівняти осередки і зіставити значення.

Майже завжди аналіз поміщених в таблиці даних передбачає їх порівняння між собою або з еталонними значеннями. Якщо для роботи із зібраною інформацією використовується табличний редактор Microsoft Office Excel, в операціях порівняння можна використовувати його вбудовані функції. Найпростіші з функцій цього роду - «збігаючись» і «ЯКЩО».
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Щоб з'ясувати, чи збігаються значення в двох осередках таблиці, використовуйте функцію «збігаючись». Наприклад, якщо порівнювані величини поміщені в комірки з адресами B3 і C3, а результат їх порівняння треба відобразити в клітці D3, клікніть її мишкою і перейдіть на вкладку «Формули» в меню Excel. В групі команд «Бібліотека функцій» розкрийте список, що випадає «Текстові» і виберіть у ньому рядок «збігаючись». В результаті на екрані з'явиться форма з двох полів «Текст1» і «Текст2», в кожне з них помістіть адресу однієї з порівнюваних осередків (B3 і C3). Потім клацніть по кнопці OK і побачите результат порівняння - або напис «БРЕХНЯ», або «ІСТИНА».
2
Якщо текст «БРЕХНЯ» або «ІСТИНА» як результат порівняння вас не влаштовує, скористайтеся функцією «ЯКЩО» - вона дозволяє задати значення, які повинні відображатися за підсумками операції. Встановивши курсор у вибрану для виведення комірку, розкрийте список, що випадає «Логічні» в тій же групі команд «Бібліотека функцій» і виберіть найпершу рядок - «ЯКЩО». Розгромна форма заповнення аргументів міститиме три поля. У першому з них - «лог_вираз» - сформулюйте саму операцію порівняння. Наприклад, для з'ясування тотожності значень в осередках B3 і C3 напишіть B3 = C3. В поля «Значеніе_еслі_істіна» і «Значеніе_еслі_ложь» помістіть написи або числа, які повинні відображатися в разі позитивного чи негативного результатів порівняння. Для завершення введення аргументів функції натисніть кнопку OK.
3
Якщо операцію порівняння потрібно справити построчно для двох колонок таблиці, помістіть в перший рядок третьої колонки одну з описаних вище функцій, а потім розповсюдьте її на висоту порівнюваних колонок. Це можна зробити, наприклад, простягнувши вниз правий нижній кут комірки з формулою - при наведенні на нього покажчика миші курсор стає чорним плюсом. Потім виділіть третю колонку і на вкладці «Головна» розкрийте список «Умовне форматування» в групі команд «Стилі». В розділі «Правила виділення осередків» виберіть рядок «Так само», а потім клікніть першу комірку виділеної колонки і натисніть Enter. Таким способом ви підсвітите осередки з збігаються результатами порівняння даних - це більш наочного представить підсумки операції.