Як відвідувати сауну.

Важко знайти людину, не люблячого попаритися вогким сірим днем у пашить жаром кам'янки. В сауну не ходять тільки ті, кому вона протипоказана і ті, хто не вміє паритися. Якщо першим можна лише поспівчувати, то нездари варто хоча б раз спробувати сходити в сауну не навмання, а за правилами, після чого вони теж стануть фанатиками парилки.
Інструкція
1
Перш ніж відправлятися в сауну , необхідно усвідомити, що похапцем між справами забігати в неї не варто. Сауна не терпить суєти, їй більше властива статечність, адже це цілий ритуал.
2
Порадьтеся з лікарем з приводу того, чи можна вам відвідувати сауну . Якщо ви страждаєте на серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, маєте відкриті осередки запалення, в сауну вам не можна. Дотримуйтесь принципу «не нашкодь». Баня піде на користь тільки здоровій людині.
3
Перед тим, як зайти в сауну зніміть з себе годинник і всі прикраси, якими ви непомітно можете обпектися в парній. Намагайтеся не бути голодним, але і з переповненим шлунком в сауні робити нічого. Обов'язково візьміть з собою великий рушник, і вовняну шапочку за бажанням. Перед тим, як зайти в сауну зніміть з себе годинник і всі прикраси, якими ви непомітно можете обпектися в парній. Намагайтеся не бути голодним, але і з переповненим шлунком в сауні робити нічого. Обов'язково візьміть з собою великий рушник і, за бажанням, вовняну шапочку.
4
Спочатку встаньте під душ, обполосніться чистою водою без мила, голову при цьому мочити не слід. Насухо розітріть рушником, після чого можна зробити перший захід у парильню. При наявності можливості, постарайтеся прийняти горизонтальне положення на середній полиці. Якщо ви будете сидіти, різниця температур між головою і ногами може досягати 30 градусів, що не дуже добре позначиться на вашому самопочутті.
5
У перший захід не рекомендується перебувати в парильні довше 7-10 хвилин. Якщо ви сидите, робіть це «до першої краплі з носа», саме на неї орієнтуються досвідчені парильники. Не вставайте різко щоб уникнути запаморочення. Акуратно підніміться і виходите в загальний зал.
6
Вийшовши з парильні, обполосніть тіло під прохолодним душем або пориньте в басейн. Якщо ви парилися 10 хвилин, то на відпочинок потрібно відвести, як мінімум, в два рази больше.Всего же можна здійснити 3-4 заходу в парильню, поступово збільшуючи час перебування в ній.
7
Пийте в сауні безалкогольні негазовані напої. Наприклад, трав'яний чай з медом або розбавлені соки. Робити це потрібно без поспіху дрібними ковтками.
8
Перед покиданням сауни прийміть душ з милом і миттям голови, але не вискакуйте на вулицю в рагоряченном вигляді. Посидьте трохи в коридорі або за столиком, прийдіть до тями. Ви будете почувати себе злегка утомленим, але і дивно відпочив. Деякі називають цей стан «як заново народився». Саме таке відчуття з'явиться у вас, якщо ви будете паритися за всіма правилами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bKWtzEZYb84
Корисна порада
Візьміть з собою в сауну ефірні масла, вони дуже корисні і роблять процедуру ширяння ще приємніше.
Інфрачервона сауна набуває в наші дні все більшої популярності. Не так вже це й дивно - адже вона забезпечує досить високий терапевтичний ефект, але серйозних протипоказань у неї набагато менше, ніж у звичайної сауни. Які правила слід дотримуватися при відвідуванні інфрачервоної сауни, щоб витягти з процесу максимальну користь?
Інструкція
1
Давайте розберемося в дії інфрачервоної сауни. Використовувані в даних саунах теплі інфрачервоні промені діють на організм людини найкращим чином, так як виробляють тепло, максимально близьке до природного теплу людини. Прогрівання відбувається розмірено і поступово, а температура може доходити до 45-60 градусів! В результаті посилюється потовиділення, активізується кровообіг, спалюються калорії, виводяться токсини і спалюється жир.
2
Проте ж, підвищена температура (вище 60 градусів) може привести до дискомфорту та порушення діяльності організму, виникає надмірна навантаження на серце і легені, стан людини пригнічується. Так що найважливішим правилом у відвідуванні інфрачервоних саун є підтримання оптимальної температури, не прагніть досягти ефекту лазні, а просто насолоджуйтеся комфортним теплом - ваш організм вже активізував всі потрібні процеси.
3
Перед відвідуванням інфрачервоної сауни не можна багато їсти і пити - краще, якщо після останнього щільного прийняття їжі пройде близько 2, а то і трьох годин. Безпосередньо перед сауною можна перекусити легким салатом або фруктами (тільки не "важкими" начебто бананів), а також випити легкий коктейль з нежирного йогурту. Слід відмовитися від стимулюючих серцеву діяльність напоїв - міцного зеленого чаю, кави.
4
Вам варто прислухатися до свого організму - навіть враховуючи те, що при застудах і нездужання прийняття інфрачервоної сауни може стати найкращими ліками, вам слід порадитися з лікуючим лікарем, інакше наслідки можуть бути непередбачуваними.
5
Під час прийняття сауни ви можете пити воду, так як рясно потієте, але робити це варто обережно - наприклад, не можна пити надто холодну воду у величезних кількостях. Краще, якщо вода буде кімнатної температури, а пити її варто невеликими ковтками. До речі - будьте гранично обережні і не проливайте воду на інфрачервоні випромінювачі.
6
Після сауни стоїть прийняти теплий душ, витертися насухо і відпочити хоча б півгодини. Справа в тому, що під час прийняття інфрачервоної сауни наш організм старанно трудиться - переганяє кров, виводить токсини, бореться з калоріями і жиром, саме тому ви можете відчути приємну втому.