Як в лісі знайти воду.

Любителі природи, туристи, мисливці та інші шукачі пригод повинні бути готові до будь непередбачених ситуацій, що виникають в лісі . Одним з найголовніших знань, поряд з уміннями знайти зворотну дорогу і добути вогонь, є здатність виявити джерело питної води в поході.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб добути питну воду - використовувати рідину, яку випаровують рослини. Знайдіть зелений соковитий стебло або кущ, надягніть на нього пластиковий пакет і якомога щільніше зав'яжіть. Конденсована рідина повинна потрапляти в ємність, тому її необхідно правильно розташувати, акуратно нагнувши рослина.
2
Навесні ви зможете зібрати кленовий і березовий сік. Для цього просвердлите або проріжте в корі V-подібний виріз, вставте в нього трубочку або згорнуті листя так, щоб по них стікав сік. Поставте під ними яку-небудь ємність.
3
Ви також можете спробувати зібрати росу і дощову воду. Вам знадобиться будь добре вбирає рідину тканину. Ганчірку зав'яжіть навколо стовбура, а під нею поставте ємність. Вода буде вбиратися в матерію і капати в миску. Щоб зібрати росу, проведіть носовою хусткою по листу з вологою і відіжміть тканину.
4
Зверніть увагу на зустрічаються вам на шляху рослини. Деякі з них живуть тільки в місцях з підвищеною вологістю (гігрофіти), їх наявність свідчить про близькість води. Зазвичай вони ростуть біля берегів, боліт, поруч з грунтовими водами або просто на вологих ділянках землі. Ці рослини (очерет лісової, аїр звичайний, жовтець повзучий, рогіз широколистий і багато інших) відрізняються яскравими, свіжими, соковитими і великими листками і стеблами.
5
Наявність рослин (ксерофітів) в посушливому місці також вказує на наявність води. Листя та гілки таких рослин (верблюжа колючка, саксаул, тамариск, солодка, чий і інші) практично не відбивають сонячне світло. До ксерофітам також відносяться фреатофіти (рослини- «насоси»), це осокір, верба біла, солодка гола, лох вузьколистий. У тому місці, де вони знаходяться, присутні грунтові води.
6
Щоб точно знати, де потрібно шукати рідина, знайдіть місце, де знаходяться декілька видів потрібних вам рослин. Викопайте ямку і дайте їй наповнитися рідиною. Воду необхідно профільтрувати тканиною і закип'ятити.
7
Слухайте дуже уважно, в тиші лісу ви можете вловити дзюрчання струмочка. А перераховані вище рослини, цілком імовірно, приведуть вас до лісового джерела.