Як в реєстрі поміняти значення.

База даних реєстру операційної системи Windows має деревоподібну структуру, складену з розділів, підрозділів («кущів»), «гілок», і т.д. Самим нижнім елементом цієї структури є значення змінної. Саме цих елементів структури в реєстрі найбільше і найчастіше з ними роблять операції як комп'ютерні програми, так і користувачі.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Штатним засобом для ручних робіт в системному реєстрі ОС Windows є додаток, якому не присвоєно власне ім'я, а без затій дано назву «Редактор реєстру» - запустите цю програму. Якщо в головному меню вашої версії ОС є віконце для введення пошукового запиту, наберіть в ньому regedit і натисніть клавішу Enter. При використанні версій більш ранніх випусків спочатку виберіть в головному меню пункт «Виконати», а потім введіть ту ж саму команду і натисніть ту ж кнопку.
2
Якщо вам відома назва змінної, значення якою потрібно змінити, розкрийте в меню «Редактора реєстру» розділ «Правка» і виберіть рядок «Знайти». Ця команда викликає на екран пошуковий діалог. Отримати до нього доступ можна і з використанням «гарячих клавіш» Ctrl + F. У поле «Знайти» введіть назву параметра, а в секції «Переглядати при пошуку» приберіть відмітки в полях «Імена розділів» і «Значення параметрів» - це значно прискорить процес пошуку. Потім натисніть кнопку «Знайти далі». Можливо, що перше з зустрінутих пошуковим алгоритмом збігів виявиться не тим, що вам потрібно - в цьому випадку натисніть клавішу F3 для продовження пошуку.
3
Альтернатива автоматичному пошуку - послідовне розкриття вкладених папок у лівому фреймі вікна додатка. Якщо точну назву вам не відомо, але ви знаєте місце потрібної змінної в структурі реєстру, скористайтеся цим способом для доступу до згаданої значенням змінної.
4
Після того, як змінна буде знайдена, клікніть правою кнопкою миші по її назві в правому фреймі редактора. Під сплив контекстному меню виберіть рядок «Змінити», а розпочатому слідом за цим вікні поміняйте вміст поля «Значення». Якщо змінна має формат REG_DWORD, зверніть увагу на кодування вводиться значення - воно може бути представлене як у шістнадцятковій, так і в десяткового системі числення. Відповідну відмітку потрібно поставити навпроти одного з двох полів в секції «Система обчислення». Потім натисніть кнопку OK.
5
Після закінчення процедури закрийте вікно «Редактора реєстру». Ніяких питань про збереження змін, як це роблять редактори інших типів, при цьому задано не буде, всі правки вже збережені натисканням кнопки OK на попередньому кроці.
Іноді, щоб усунути неполадки в системі або збільшити її продуктивність, виникає необхідність редагування реєстру . Використовуйте редактор реєстру Microsoft Windows, щоб провести всі необхідні зміни.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск», надрукуйте Regedit.exe в поле для пошуку і натисніть клавішу Enter. Клацніть по кнопці «Так» у діалоговому вікні з попередженням, яке з'явиться далі.
2
Подивіться на ліву панель, яка містить п'ять папок. Вони відомі як «ключі», і кожен з них має всередині по кілька суб-ключів. Тут ви можете певним способом редагувати значення реєстру .
3
Клацніть двічі по необхідному ключу, щоб розгорнути його. Це відкриє додатковий набір суб-ключів, серед яких також можна знайти чимало важливих функцій.
4
Подивіться на панель праворуч, як тільки ви перейдете в потрібне місце. Ця область містить різні змінювані параметри реєстру . Знайдіть значення, необхідне для редагування.
5
Перевірте кілька разів інструкції, якими ви користуєтеся, і тільки потім продовжите роботу. Переконайтеся, що ви перейшли в належну область реєстру , а також визначили правильні значення для зміни його параметрів.
6
Клацніть правою кнопкою миші по обраному значенням і натисніть кнопку «Змінити». Ця дія відкриє на екрані невелике вікно зі списком числових даних в шістнадцятковій системі. Відредагуйте значення шляхом зміни інформації в поле Value Data. Натисніть кнопку «ОК» в нижній частині вікна, щоб зберегти зміни.
7
Видаліть значення або цілий ключ, клацнувши правою кнопкою миші і вибравши пункт «Видалити». Натисніть клавішу «Так» на питання для підтвердження. Переконайтеся, що це не зашкодить роботі системи.
8
Закрийте редактор реєстру . Виконавши зміна деяких значень реєстру , необхідно перезавантажити комп'ютер, щоб будь-які вони вступили в силу.
Зверніть увагу
Установка неправильних ключів реєстру або внесення неправильних числових параметрів і значень може серйозно підірвати продуктивність комп'ютера і навіть вивести його з ладу, тому переконайтеся, що вам точно відомо, що і де змінювати.