Як в Фотошопі вирівняти текст.

Багаторядкові написи присутні в багатьох зображеннях, створюваних з використанням графічного редактора Adobe Photoshop, тому в ньому передбачено деякі інструменти для роботи з текстовими блоками. Зрозуміло, не слід чекати від програми для роботи з графікою тих же можливостей, які надає текстовий процесор, але функції вирівнювання - «виключки» - тексту в ньому є.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Інструменти форматування текстових блоків в Adobe Photoshop поміщені на окрему панель - вона називається «Абзац». Якщо ярличка з такою назвою ви не бачите серед відкритих зараз панелей, розкрийте в меню редактора розділ «Вікно» і поставте позначку напроти пункту «Абзац».
2
За замовчуванням всі вводяться тексти вирівнюються по лівому краю, але окрема кнопка для включення цього варіанту форматування є на панелі - найперша в верхньому ряду. При наведенні курсора на цю піктограму спливає підказка «Вирівнювання тексту вліво». Якщо вам потрібно задати вимкнення по центру, клікніть другу іконку цього ряду, а для вирівнювання по правому краю - третю.
3
У цьому ж ряду кнопок є ще чотири піктограми, три з яких задають положення «висячих» рядків - це неповна останній рядок абзацу, до якого застосовано форматування по ширині (вирівнювання по обох краях рядка). Для них передбачені ті ж варіанти - виключка по лівому краю, по центру і по правому. Однак за замовчуванням ці кнопки неактивні, так як вводиться текст не вважається абзацом, а лише самостійними рядками. Неактивна і права, остання піктограма цього ряду - вона повинна включати вирівнювання по обох краях. Щоб перетворити окремі рядки в абзац і отримати доступ до цих чотирьох інструментам клікніть текстовий шар в панелі інструментів правою кнопкою миші і під сплив контекстному меню виберіть пункт «Перетворити на блоковий текст».
4
Використовуйте інші чотири поля в панелі «Абзац», щоб задати відступи перед і після текстового блоку, ліворуч і праворуч від нього, а також величину відступу від лівого краю блоку першої літери в першому рядку абзацу. Ці розміри задаються числами і вимірюються в пікселах.
Корисна порада
Правила вирівнювання тексту бажано задати до початку його введення, інакше вам доведеться повторно позиціонувати текстовий шар, тому що разом зі зміною цієї настройки блок тексту зазвичай «стрибає» вліво або вправо по горизонталі.
Для грамотного оформлення тексту в текстовому процесорі Word передбачені режими вирівнювання щодо краю сторінки. Різні блоки тексту можна вирівняти по ширині, по центру, зліва чи справа. Подібне форматування застосовується до виділеної частини тексту . При завданні певного вирівнювання слід враховувати структуру створюваного текстового документа. Як правило, заголовки ставляться по центру рядка. Основний текст може розташовуватися рівномірно по всій ширині або вирівнюватися зліва щодо сторінки.
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Word
Інструкція
1
Знайдіть на панелі інструментів кнопки вирівнювання тексту . Іноді панель може бути не налаштована, і деякі кнопки команд можуть бути відсутні на ній. В цьому випадку перед форматуванням їх необхідно додати на панель інструментів.
2
Відкрийте в меню пункт "Сервіс" і підпункт "Налаштування". У вікні відкрийте вкладку «Команди». Зліва в списку виберіть рядок «Формат». При цьому праворуч у списку зображені ікони команд, серед яких знаходяться команди вирівнювання. Для їх подальшого використання перенесіть іконки мишкою на панель інструментів редактора.
3
Виділіть вирівняти блок тексту , набраний в редакторі Word. Для цього поставте курсор в початок блоку і, утримуючи клавішу «Shift», перемістіть поточний курсор до кінця виділяється тексту . Або виділіть текст мишкою. Для цього клікніть і утримуйте ліву кнопку мишки на початку тексту , перемістіть мишку в кінець блоку і відпустіть.
4
Вирівняйте текст на сторінці відповідно до необхідного форматуванням. Для цього клацніть мишкою по відповідній кнопці вирівнювання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RHVXYtopQUw
Зверніть увагу
При форматуванні тексту слід уникати змішування різного типу вирівнювання. Якщо ви оформляєте текст по ширині, не можна на наступній сторінці того ж документа переходити на вирівнювання тексту зліва.