Як з кісточки виростити рослину.

Коли ми купуємо фрукт в магазині, кісточка дістається нам абсолютно безкоштовно. А адже з неї можна виростити прекрасне рослина , яке буде не тільки радувати своїм зовнішнім виглядом, але і, можливо, давати плоди. Правда, не варто очікувати швидкого врожаю, в кращому випадку пройде 6-8 років, перш ніж ви отримаєте першу зав'язь.
Вам знадобиться
  • - стиглий фрукт;
  • - вода;
  • - розчин марганцівки;
  • - марля або бинт;
  • - целофановий пакет ;
  • - горщик;
  • - дренаж або дрібні камені;
  • - земля;
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Візьміть стиглий або перестиглий плід і акуратно вийміть з нього кісточку, не пошкодивши її верхнього шару. Промийте її під теплою водою. Зробіть неміцний розчин марганцівки, його потрібно зовсім небагато. Візьміть шматочок бинта чи марлі і намочіть в розчині. Потім загорніть кісточку в матеріал.
2
Загорніть кісточку в невеликий целофановий пакет і зав'яжіть його. Не накручуйте занадто сильно, всередині пакета повинно знаходитися трохи повітря. Покладіть кісточку в тепле місце, наприклад, під батарею або на підвіконня, якщо на вулиці теплі і сонячні дні.
3
Кісточка повинна провести в пакеті 2-3 дні. Регулярно перевіряйте, щоб розчин марганцю не випарується, марля (бинт) повинні бути постійно вологі.
4
В невеликий керамічний горщик насипте дренаж. Замість нього можна використовувати звичайні дрібні камені. Потім засипте ємність до верху землею. Її краще купувати в магазинах, т.к. там гарантовано не буде шкідливих комах. Не скупіться, беріть найдорожчий варіант, представлений в магазині. Недорогі матеріали менш якісні і можуть містити залишки дерев.
5
Посадіть кісточку в добре политу землю на глибину в 1,5 рази більшу, ніж вона сама. Зазвичай їх кладуть тупим кінцем вниз. Зверху можна присипати добривами, але це не обов'язково. Затягніть горщик поліетиленовою плівкою, щоб всередину не потрапляло повітря, і поставте в тепле (але не спекотне!) Місце. Регулярно перевіряйте і поливайте саджанець.
6
Через деякий час з'явиться росток. Якщо він самостійно не позбувся залишків кісточки, акуратно зніміть їх. Коли рослина проклюнеться, зніміть плівку і поставте горщик в тепле і сонячне місце. Навіть якщо на вулиці літо, не поспішайте виносити рослина на балкон. Для паростків краще підійдуть кімнатні умови.
7
Регулярно поливайте рослина і кожен день повертайте горщик навколо своєї осі на 180 градусів, це необхідно, щоб саджанець не став кривим. Якщо паросток стає занадто довгим і тонким, отщіпніте верхні листочки, тоді він буде рости не тільки в висоту, але і вшир.
Зверніть увагу
Не забувайте пересаджувати рослину в міру росту в більші горщики.
Корисна порада
Простіше і найшвидше ростуть цитрусові рослини.