Як не піддаватися зневірі.

Те, що смуток - гріх, написано ще в Біблії. Але сучасне життя з її жорстким ритмом і швидкими темпами розвитку різних технологій призводять до того, що у людини залишається все менше часу на відпочинок і духовний розвиток. У результаті цього організм відчуває безліч стресів, які призводять до депресії і зневірі . З цим, звичайно ж, потрібно боротися.
Вам знадобиться
  • - приємне спілкування;
  • - правильне харчування;
  • - зарядка;
  • - басейн;
  • - масаж;
  • - гумор;
  • - духовний розвиток;
  • - домашні тварини
Інструкція
1
Спілкуйтеся лише з тими людьми, які вам приємні. Не варто постійно вислуховувати вічно жалующуюся на життя подругу або незадоволеного всім і вся сусіда. Такі люди, самі того не усвідомлюючи, «харчуються» вашою енергією, завдаючи вашому самопочуттю шкоду. Якщо вам стає некомфортно після розмови з яким-небудь людиною (на фізичному і психологічному рівнях), надалі намагайтеся уникати подібного спілкування.
2
Їжте потроху, маленькими порціями, це дозволить вам швидше відновлювати сили, поліпшить самопочуття, зміцнить нервову систему. Включайте в свій розпорядок дня систематичну фізичну активність для спалювання зайвих калорій. Відвідуйте сеанси масажу, займайтеся плаванням і загартовуванням.
3
Не зловживайте кофеїном, солодощами, алкоголем і т.п. Все це - далеко не кращий спосіб позбавлення від внутрішнього душевного напруження.
4
Намагайтеся, щоб ваш сон був повноцінним, не менше восьми годин на добу. Саме стільки часу, в середньому потрібно людському організму, щоб відновити витрачені сили.
5
Іноді корисно усамітнитися, так, щоб ніщо вас не відволікало. Саме в тиші можна ясно і чітко мислити, спокійно проаналізувати ситуацію, що склалася і прийти до вірного рішення. Особливо це необхідно тим людям, чий спосіб життя передбачає постійне перебування серед великої кількості людей.
6
Якщо ж вам набридла самотність, і ви відчуваєте потребу в спілкуванні, не відмовляйте собі в цьому. Вечірка у друзів, зустріч з батьками або задушевна бесіда з хорошим другом здатні зняти вантаж печалі і тривог з вашої душі.
7
Займайте активну життєву позицію. Не будьте жертвою своєї пасивності, прагнете вирішувати проблеми, вмійте перетворювати їх на потенційні можливості.
8
Впустіть у своє життя гумор, адже це ліки від багатьох хвороб. Більше смійтеся, жартуєте, дивіться комедії, приділяйте менше уваги різним трагедій з телевізійних новин.
9
Слідкуйте за своїм виразом обличчя і вимовними інтонаціями. Користуйтеся широковідомим психологічним прийомом: «розтягніть» рот в усмішці, навіть якщо вам цього не хочеться. Зафіксуйте її на 10-15 секунд. Ви помітите, що мозок в цей час почне посилати вам тільки позитивні картинки і ваше самопочуття значно покращиться.
10
Приділяйте увагу своїй душі. Знаходьте час, щоб читати книги, які вам подобаються, слухати улюблену музику; відвідуйте виставки та інші культурні заходи. Намагайтеся «рости» духовно.
11
Якщо вам дозволяють умови, заведіть домашніх тварин - вірних соратників у боротьбі з смутком і депресіями. Давно відомо, що кішки, наприклад, здатні забирати негативну енергію, а собаки - обдаровувати людей позитивною.
Корисна порада
При важких формах зневіри, коли звичайні засоби не допомагають, звертайтеся до психотерапевта.