Як з водонагрівача спустити воду. Як обробити ванну кімнату.

Електричні водонагрівачі набули широкого поширення. Вони досить надійні, економічні, практичні. Але навіть найякісніші моделі потребують періодичного обслуговування, в процесі якого з водонагрівача потрібно злити воду.
Вам знадобиться
  • - розвідний гайковий ключ;
  • - робочі рукавички;
  • - відрізок шланга.
Інструкція
1
Найчастіше злив води необхідний для очищення нагрівального елементу від накипу. Вона суттєво погіршує його роботу, що може привести до виходу нагрівального елементу з ладу. Заміна нагрівача теж вимагає зливу води.
2
При установці водонагрівача обов'язково повинні передбачатися крани для перекриття води. Один кран встановлюється на трубі подачі холодної води, другий перекриває виходить гарячу. Два крана гарантують безпеку користування водонагрівачем, ви в будь-який момент можете перекрити воду. Перед її зливом обов'язково відключіть водонагрівач від мережі.
3
На водонагрівача х передбачені аварійні клапани, сливающие воду у разі перевищення максимального робочого тиску. Ними можна скористатися і при спуску води, але для цього вони повинні мати спеціальний важіль, що дозволяє відкривати їх вручну. При наявності таких клапанів злити воду дуже просто: надіньте на клапан трубочку, через яку вода стікатиме, відкрийте кран перекриття гарячої води і кран гарячої води на змішувачі. Переведіть важіль клапана, вода почне зливатися. Кран подачі холодної води повинен бути закритий. На слив бака об'ємом 50 літрів піде приблизно 15 хвилин.
4
Якщо конструкція запобіжного клапана не передбачає його відкриття вручну, доведеться від'єднати гнучкий шланг підведення холодної води. Перед тим як братися за гайковий ключ, перекрийте обидва крана - на вході водонагрівача і на виході. Потім відкрутите гайку на шлангу підведення, при цьому заздалегідь оцініть, куди буде потрапляти струмінь гарячої води. При необхідності можете передбачити шматок шланга, через який вона буде зливатися. Як і минулого варіанті, для початку зливу води відкрийте кран перекриття гарячої води і кран з гарячою водою на змішувачі - через нього в бак буде надходити повітря.
5
У тому випадку якщо зливати доводиться гарячу воду, дотримуйтеся обережності. Одягніть хоча б звичайні робочі рукавички. Так як слив відбувається через патрубок подачі холодної води, спочатку буде йти холодна вода, потім тепла і лише в кінці окріп. Якщо знадобилося зупинити слив, закрийте кран на змішувачі або кран перекриття гарячої води, потім знову накиньте гайку гнучкого підведення і закрутіть її.