Як зробити зарядку для спини на роботі.

В умовах сучасного життя все більше людей проводять робочий день, сидячи перед комп'ютером в одному і тому ж положенні. Не дивно, що самопочуття кожного дня погіршується, адже страждає при цьому весь організм, а особливо - спина. Якщо у вас немає можливості вийти і розім'ятися, проводите гімнастику для спини прямо на робочому місці.
Інструкція
1
Якщо ви не працюєте в компанії, де весь день потрібно бути на виду у відвідувачів і «тримати марку», і у вас є можливість побути одному, вам підійдуть наступні упражненія.Встаньте прямо, руки опущені уздовж тіла, ноги разом . Приподнимитесь навшпиньки, одночасно не далеко відводячи назад руки і прогинаючись. Намагайтеся при цьому повертати кисті рук назовні. Корисно для розслаблення м'язів спини і хребта.
2
Стоячи або сидячи на стільці, підніміть над головою зчеплені пальцями руки долонями назовні. Здійснюйте ритмічні нахили в праву і ліву сторони. Таз при цьому повинен бути нерухомий. Ця вправа корисно для профілактики сколіозу.
3
Стоячи або сидячи на стільці, потискайте по черзі то одним, то іншим плечем, то двома разом. Робіть кругові рухи плечима в протилежних напрямках, лікті при цьому нерухомі. Рухайте кожним плечем вперед-назад і двома одночасно в протилежних напрямках.
4
Витягніть руки вгору і, закинувши догори голову, обережно прогинайтеся тому, наскільки можливо. Знову випрямтеся і нахиліться вперед, як можна ближче до колін.
5
Здійснюйте кругові рухи руками, обертаючи кінцівками в плечових суглобах. Цю вправу можна здійснювати двома руками одночасно в протилежних напрямках і для кожної руки окремо в обидві сторони.
6
Стоячи, з силою відводите обидві руки вліво і вправо, здійснюючи при цьому поворот корпусом в потрібну сторону. Повторіть вправу, відводячи руки під кутом 45 градусів до лінії плечей.
7
Сидячи на стільці, притисніть долоні до плечей, ноги поставте перпендикулярно підлозі. По черзі витягайте вгору руки, а ноги - вперед.
8
Зачепившись ступнями за ніжки стільця, із прямою спиною здійснюйте глибокі нахили в різні боки. Вправа корисно для м'язів спини і косих м'язів живота.
9
Якщо немає можливості розім'ятися, не привертаючи пильних поглядів, ви можете вдатися до «таємним» вправам, не забуваючи зберігати при цьому спокійний вираз обличчя.
10
Покладіть праву руку зверху на праве коліно. З зусиллям натискайте рукою на коліно, одночасно здійснюючи зустрічний рух стегном. Нога як би чинить опір тиску руки. Повторіть для іншої пари кінцівок. Поміняйте вихідне положення, поставивши руку спочатку на внутрішню, а потім - на зовнішню частини коліна.
11
Взятися рукою збоку за сидіння стільця і потягнути плече вгору, намагаючись як би відірвати стілець від статі разом з собою. Можна здійснювати для кожної руки окремо і обох рук разом.
12
Зчепити руки разом за стільцем, схрестити ноги і трохи підняти їх над підлогою. Напружувати ноги, як ніби їх потрібно розчепити. Поміняти ноги місцями. Корисно для м'язів черевного преса, що також зміцнює м'язи спини .
13
Взятися руками за краї стільця, схрестити ноги і підняти їх над підлогою. Тиснути верхньої ногою на нижню. Поміняти ноги місцями. Вправа зміцнює черевний прес, дозволяє випрямитися хребту.
14
Крім вправ постарайтеся правильно обладнати робоче місце. Відрегулюйте висоту стільця так, щоб не доводилося сутулитися і нахилятися над столом. Ступні повинні повністю стояти на підлозі, а не висіти в повітрі.
Зверніть увагу
Чому необхідна зарядка на робочому місці. Кількість працівників, що виконують сидячу роботу, в сучасному житті постійно зростає і вже перевищує 90 відсотків. Та й сидіти доводиться не тільки в офісі, але і за їжею, в транспорті, вдома перед телевізором.
Корисна порада
Ну що, зробимо зарядку на роботі? Ви відразу ж «розбудіть» сонну від сидячого положення кровоносну систему. А заодно і передохнете на пару хвилин від робочої суєти. Розім'ялися - і починаємо працювати. Вправа №1 для передньої поверхні стегна Сядьте на край стільця і поставте ноги разом, притиснувши коліна один до одного.