Як самому почистити салон авто. випрямити кузов без пошкодження фарби.

Доглядаючи за своїм автомобілем , власники найчастіше обмежуються лише зовнішньою очищенням корпусу. Однак це неправильно, так як чистота в салоні також відіграє важливу роль. Щоб поїздки в машині стали більш комфортними, потрібно приділити трохи вільного часу і зайнятися очищенням салону.
Вам знадобиться
 • - пилосос;
 • - спеціальний очищувач «2000»;
 • - волога губка;
 • - суха бавовняна ганчірка;
 • - шампунь;
 • - кондиціонер для шкіряних чохлів;
 • - склоочисник на спирту;
 • - гумова ганчірка;
 • - миючий засіб;
 • - щітка;
 • - Автополіроль.
Інструкція
1
Першим ділом проведіть підготовчі роботи. Приберіть з салону килимки і зніміть всі сидіння. Після цього ретельно пропилесосьте салон. Так як в машині є багато недоступних пилососа місць, скористайтеся повітряним компресором. Він з легкістю видме весь накопичився сміття і пил.
2
Тепер приступайте до очищення стелі. Візьміть спеціальний очищувач «2000» і починайте рівномірно наносити його на відстані 10-20 см, починаючи з передньої частини. Через 10 хвилин за допомогою вологої губки, рухаючись від лобового скла до центру, акуратно розподіліть нанесене засіб. Після цього витріть оброблену ділянку сухою бавовняною ганчіркою. Пересядьте на переднє сидіння і виконайте аналогічну процедуру з задньою частиною стелі.
3
Поки стеля буде підсихати, займіться сидіннями. Приготуйте спеціальний миючий розчин. Для цього розведіть шампунь у воді (у пропорції 1:20). Нанесіть приготоване засіб на оббивку і залиште на 5 хвилин. По закінченню часу добре протріть сидіння вологою губкою, видаляючи забруднення, і висушіть. Якщо чохли шкіряні, обов'язково обробіть їх спеціальним кондиціонером, який збереже їх первісний колір, а також захистить від тріщин. Встановіть чисті сидіння назад в автомобіль.
4
Переходьте до очищення дверей. Нанесіть на їх внутрішню частину, ручки, пороги, ущільнювачі і в кишені очищувач. Намагайтеся при цьому не потрапити на скла. Все добре протріть вологою губкою, відтираючи при цьому сильні забруднення, а потім сухою ганчіркою. На завершення, використовуючи склоочисник на спирту і гумову ганчірку, очистіть скла.
5
Підготуйте миючий засіб, щітку і ганчірку і приступайте до миття підлоги. Нанесіть трохи миючого засобу на особливо забруднені ділянки і гарненько потріть їх щіткою. По закінченню обов'язково протріть його сухою ганчіркою. Після цього ретельно пропилесосьте килимки, помийте їх, висушіть і покладіть в машину.
6
Щоб запобігти знежирення пластика після його очищення миючими засобами, обробіть всі деталі Автополіроль. Нанесіть її на м'яку губку і рівномірно розподіліть по всьому пластиковим елементам в салоні.
Зверніть увагу
Щоб в машині не залишилося неприємного запаху від використовуваних хімічних речовин, повісьте на дзеркало або грубку ароматизатор.
Корисна порада
Якщо після збирання в салоні залишилася волога, висушіть її за допомогою тепловентілятора.
Необхідно періодично проводити чистку салону автомобіля. Робити це можна самостійно, не звертаючись за допомогою до професіоналів, тим самим заощадивши гроші.
На ринку автокосметики в даний час представлений широкий асортимент чистячих засобів, тому завдяки їм виробити самостійну чистку салону автомобіля не складе труднощів. Якщо говорити про комплексну чищенні салону, то вона включає в себе кілька етапів. По-перше, це надання свіжості і оновлення пластикових елементів салону. По-друге - видалення забруднень з тканинних або шкіряних поверхонь. По-третє - видалення неприємних сторонніх запахів.

Оновлення елементів салону з пластику

Для того щоб оновити і освіжити вигляд пластикових елементів салону, найкраще застосовувати універсальний засіб для чищення, оскільки структура пластика може серйозно відрізнятися. Щоб виконати якісне полірування пластикових деталей салону, слід використовувати м'яку і міцну тканину. Протирати передню панель, як і інші елементи, необхідно, рухаючись від країв до центру. При проведенні даної роботи автомобіль краще розташувати так, щоб в салон не проникали прямі сонячні промені, так як ультрафіолетове випромінювання сильно нагріває пластик.

Як видалити плями з тканини?

Щоб видалити плями з тканинних поверхонь салону самостійно, необхідно використовувати чистячі засоби, які утворюють рясну піну. Такі препарати часто мають сильний запах, тому чистку краще проводити в провітрюваному приміщенні, відкривши двері машини. Піна наноситься на всю тканинну поверхню салону, а на найбільш забруднені ділянки - в збільшеній кількості. Після цього слід почекати кілька хвилин, а потім круговими втираючими рухами зняти піну від периферії забруднення до центру. Коли оброблене місце остаточно висохне, по ньому потрібно пройтися сухою щіткою.

Як почистити шкіряний салон?

Шкіряний салон вимагає особливо делікатного догляду. Засіб для чищення необхідно підбирати, виходячи з типу шкіри, терміну її експлуатації та первісної якості, а також ступеня забруднення. Не зайвим буде спочатку нанести засіб на прихований від очей ділянку, щоб перевірити ефект. Якщо він буде очевидним, то можна сміливо приступати до самостійної чищенні шкіряних елементів салону автомобіля. На поверхню засіб потрібно наносити м'якою тканиною, після чого ретельно і акуратно протирати шкіряний елемент.

Як усунути неприємні запахи?

Основними джерелами неприємних запахів усередині автомобіля є частинки їжі, тютюну та інших органічних речовин. Тому неприємний запах потрібно не маскувати за допомогою «ялинок», а усувати його джерело. З метою цього необхідно провести ретельне прибирання внутрішнього простору автомобіля, приділивши особливу увагу тканинним поверхням та килимові покриття. Ну, а тим, хто все-таки любить просто маскувати неприємні запахи, можна використовувати засоби, що мають антибактеріальну дію. Також широко поширені спеціальні поглиначі, які нічим не пахнуть, але добре вбирають бактерії, дезинфікуючи і освіжаючи повітря в салоні автомобіля.