Як себе вести в синагозі.

Синагога - це іудейський храм, центр релігійного життя єврейської громади. Зазвичай в ній радо приймають кожного, хто зайшов всередину, навіть якщо людина не має уявлення про приписаних правилах поведінки. Тому не треба соромитися, навпаки, слід питати у досвідчених прихожан, як слід вчинити в тому чи іншому випадку. Однак, щоб відчувати себе впевненіше, вивчіть основні правила.
Інструкція
1
Одягайтеся охайно і не занадто відверто. Збираючись в храм, відмовтеся від думки надіти шорти, спортивний костюм або занадто коротку спідницю. Жінка повинна прикрити волосся хусткою, беретом, капелюшком, іншим головним убором або бути в перуці. На відміну від православних традицій, чоловіки теж повинні заходити в синагогу з покритою головою. Підійде будь-який головний убір, але найкраще, якщо у вас є єврейська кіпа.
2
Коли переступите поріг храму, обов'язково доторкніться до футляру, який прикріплений до одвірка. Це мезузи, в ній зберігається пергаментний сувій з уривком з священної Тори. Бувають, правда, синагоги, в яких мезузи немає. Зате молитовники (Сидур) маються в кожному разі. Зазвичай вони зберігаються в спеціальних шафах або стелажах, і їх може взяти будь-який відвідувач. Запитайте у шамеса або звичайного парафіянина, де вам знайти Сидур.
3
Взагалі, поводитися в синагозі , як і в будь-якому іншому храмі, треба гідно - не лаятися, чи не лихословити, не перебувати в стані навіть легкого алкогольного сп'яніння, не курити. Не перебивайте промови рабина своїми розмовами, не заважайте молитися кантору. Це не означає, що зовсім не можна обмінюватися зауваженнями, але головне - не говорити голосно. Дуже маленьких дітей краще на службу не беріть, вони можуть перешкодити молиться. За іудейським правилам чоловік може доторкатися в храмі до жінки тільки в одному випадку: якщо вона перебуває з ним в самому найближчому спорідненість (мати, дочка, сестра або дружина). Тому не потискайте руку зустрінутим в храмі знайомим жіночого статі, не обіймайте і не цілуйте їх.
Зверніть увагу
суботу - особливий день для іудеїв. Напевно ви знаєте, що не можна працювати. Але і говорити про справи теж заборонено, тим більше в синагозі, так само як і здійснювати будь-які угоди. Саме тому в суботу не працює синагогальної лавка. Так що, якщо ви плануєте щось купити, намітьте це на інший день тижня.