Як поводитися з меланхоліком.

Меланхоліки, як правило, виглядають загадково, відсторонено і холодно. За їх зовнішнім спокою не можна сказати про ту бурю, що бушує всередині. Вони дуже вразливі, тому навіть одне невірне слово або дія може зламати всі мости, які ви встигли побудувати в спілкуванні з ним.
Інструкція
1
Навчіться розуміти меланхоліків, хоча це дуже непросто. Вони найчастіше закриваються у своєму світі, і доводиться докласти масу зусиль, щоб домогтися їхньої довіри.
2
Дотримуйтесь певну дистанцію між вами. Меланхоліки не люблять, коли хтось вторгається в їх особистий простір, тому тримайтеся від них на відстані руки. Намагайтеся не чіпати без попиту їхні речі, тому що до них вони теж дуже ревно ставляться.
3
Ретельно стежте за своєю мовою та інтонацією. Намагайтеся уникати двозначних фраз, тому що меланхоліки можуть не правильно вас зрозуміти і образитися. Вони дуже уважно спостерігають за вашим поведінкою і роблять висновки. Навіть якщо ви кинете швидкий погляд на годинник, під час бесіди, меланхолік може вирішити, що вам набрид розмову.
4
Говорите не надто швидко, чітко і по справі. Вони не люблять великі промови ні про що: чи не відволікайтеся від теми. Занадто довгі розмови стомлюють їх, вони відчувають втому і хочуть побути на самоті. Не нав'язуйте своє суспільство, якщо відчуваєте, що людина хоче побути один. Ніколи не критикуйте і не висловлюйтеся про нього занадто різко.
5
Спостерігайте за його жестами і рухами: вони допоможуть зрозуміти те, що не говорить меланхолік. Ознакою хвилювання, роздратування або неприязні можуть служити його нервові рухи, наприклад, він буде крутити в руках ручку або ретельно протирати стільницю. Якщо він поправляє зачіску або пригладжує волосся, значить, його щось насторожує.
6
Наберіться терпіння і не квапте події, дозвольте меланхолікові самому розкритися з прийнятною для нього швидкістю. Намагайтеся бути добрим по відношенню до нього, проявіть розуміння, поспівчувають і спробуйте підняти настрій. Коли він розкриється перед вами і почне довіряти, ви зможете оцінити його великий внутрішній світ і отримаєте хорошого, вірного друга.