Як вивести плями від ручки. Як вивести застарілі пятнаот кульковою.

Навіть самий акуратний людина не застрахована від випадково посадженого плями . Чорнильні плями вважаються одними з найбільш наполегливих і важко піддаються виведенню. Однак і на них можна знайти управу.
Інструкція
1
Перш, ніж виводити пляму, посаджене ручкою, з'ясуйте, якого типу була ручка. Найпростіше відпираються плями від звичайного чорнила, якими заповнюються пір'яні ручки. Замочіть свіжа пляма в мильній воді, і воно розчиниться, не залишивши сліду.
2
Набагато важче вивести чорнило від більш поширених серед нас кулькових ручок. Свіжа пляма замочіть в теплому кислому молоці на кілька годин. Якщо пляма дуже велике, то міняйте молоко у міру переходу в нього чорнила. Після чого слід попрати річ в мильному розчині з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Якщо кислого молока немає, то на пляму можна спробувати впливати насиченим розчином нашатирю і харчової соди.
3
Якщо річ біла, це навіть трохи спрощує задачу. Розчиніть в половині склянки води по одній столовій ложці нашатирного спирту і перекису водню. Тампоном, змоченим сумішшю, добре просочіть пляма, після чого прополощіть річ чистою теплою водою.
4
Над застарілим плямою від кулькової ручки доведеться трохи повозитися. Розведіть нашатирний спирт зі скипидаром у співвідношенні 1: 1, залийте пляма сумішшю. Якщо тканина не піддалася впливу з першого разу, повторіть спробу і на закінчення добре виперіть річ, попередньо замочивши її.
5
Новомодні гелеві ручки течуть мало не частіше за своїх кулькових сестер. Перш ніж приступати до виведення такого плями , спорудити на тканини навколо нього захисний коло, яке буде перешкоджати розтіканню. Просто розплавте свічку і намалюйте коло за допомогою ватної палички так, щоб тканина наскрізь просякла парафіном.
6
Замочите гелеве пляма в розчині гліцерину мінімум на годину, прополощіть тканину в підсоленій воді і добре виперіть її з додаванням прального порошку. Парафінові сліди видаляються з тканини за допомогою праски і серветок, якими потрібно перекласти тканину і пропрасувати зверху. Серветки необхідно міняти кілька разів до повного вбирання парафіну.
Корисна порада
З кольорових тканин чорнильні плями добре виводяться сумішшю спирту з оцтовою кислотою або авіабензину.